Кушадаси е едно од најубавите места на брегот на Егејското Море. Кушадаси нуди можност за незаборавен одмор, тука секој ќе најде нешто за своите желби и потреби, добар одмор, забава...По целодневното уживање на некоја од прекрасните плажи (Ladies Beach, Green Beach, Long Beach) и капење во топлото море, вечерта на располагање Ви стојат безброј кафулиња, ресторани, дискотеки. Добрата локација на Кушадаси овозможува и посета на некој антички локалитет Памукале, Ефес, Дирим...или пак агреналински ден резервиран за посета на aqua park. Што и да одберете сигурно нема да погрешите.


Хотел Blue Sea *** е лоциран на 2 мин.  пешачење од најпозната плажа Ladies Beach, а од центарот на Кушадаси е одалечен 3 км. Хотелот располага со вкупно 50 соби, ресторан, ресторан на покривот, лоби бар, сеф на рецепција, интернет,паркинг. Секоја соба располага со клима, сопствена бања, балкон,мини бар, тв и интернет.

 

Смена

 

Период

 

Ноќевање

                         Blue Sea***                           HB

1

01.06-11.06

10

209

2

06.06-16.06

10

209

3

11.06-21.06

10

229

4

16.06-26.06

10

229

5

21.06-01.07

10

249

6

26.06-06.07

10

269

7

01.07-11.07

10

309

8

06.07-16.07

10

309

9

11.07-21.07

10

309

10

16.07-26.07

10

309

11

21.07-31.07

10

309

12

26.07-05.08

10

309

13

31.07-10.08

10

309

14

05.08-15.08

10

309

15

10.08-20.08

10

309

16

15.08-25.08

10

309

17

20.08-30.08

10

309

18

25.08-04.09

10

299

19

30.08-09.09

10

259

20

04.09-14.09

10

249

21

09.09-19.09

10

249

22

14.09-24.09

10

249

23

19.09-29.09

10

249

24

23.09-04.10

10

249


  • Во цената е вклучено 10 ноќевања со појадок и вечера  , клима и превоз.
    Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 €, второ дете 20% попуст.
    Дете од 6-11,99 години 20% попуст. 
    Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1 €=62 ден.


    ЗА КУШАДАСИ СЕ ПОАЃА ЕДЕН ДЕН ПОРАНО ОД ДАТУМОТ ИСТАКНАТ ВО ТАБЕЛАТА ВО 10ЧАСОТ.