Евиа е втор најголем остров во Грција. Одалечен од Скопје околу 490 км. Островот е долг 180 км,главен град е Халкида во чија близина се наоѓа мост кој го поврзува островот со копно. Од Атина  е оддалечен 80км. Островот Евиа е омилена дестинација на локалното население. Се одликува со долги песочни плажи, поволни климатски услови,богата флора и фауна, многу борова шума, бројни термални извори и археолошки наоѓалишта. Најпопуларното туристичко место е Пефки кое се наоѓа на северната страна на островот, се протега на 4 км долга и песочна-каменеста плажа со поглед на Скијатос. Се одликува со кристално чисто море, мало градско пристаниште, шеталиште со голем број на ресторани, таверни, кафе барови. Пефки е место за вистински одмор.

Вила Михаил -  се наоѓа во центарот на Пефки на самото градско шеталиште и плажа. Вилата има 1 / 3 студија  и 1 / 5 апартмани. Сите соби се опремени со кујна (одвоена од спална ), купатило, тв , тераса и клима уред. Сите соби се на втор спрат. Апартманите се со две спални соби ( 1/3 + 1/2) плус кујна и имаат поглед на море.

Вила Михаил

СМЕНА

ПЕРИОД

НОЌЕВАЊА

1/3 студио

1/5 апп

1

27.05-03.06

7*

100

125

2

03.06-10.06

7*

110

135

3

10.06-17.06

7*

120

145

4

17.06-24.06

7*

130

155

5

24.06-01.07

7*

140

165

6

01.07-08.07

7

275

375

7

08.07-15.07

7

285

385

8

15.07-22.07

7

300

395

9

22.07-29.07

7

300

395

10

29.07-05.08

7

300

395

11

05.08-12.08

7

290

385

12

12.08-19.08

7

275

375

13

19.08-26.08

7*

140

165

14

26.08-02.09

7*

130

155

15

02.09-09.09

7*

120

145

16

09.09-16.09

7*

110

135

17

16.09-23.09

7*

100

125

Во цената на аранжманот е вклучено:
- Користење на клима уредот е вклучено во цената
- Трето лице и четврто лице - БЕСПЛАТНО во студио
- Трето, четврто и петто лице - БЕСПЛАТНО во апартман
- Доплата за превоз 55 евра за возрасни
- Доплата за превоз 40 евра за деца до 7 години
- Попуст за трето лице важи при сместување со две возрасни лица
- Попуст за трето, четврто и петто лице важи при сместување на две лица во апартман
- Цените со * се однесуваат на пакет аранжман по лице (7 ноќевања со вклучен превоз),
         *- 30 евра за патување со сопствен превоз.

- Цените без * се однесуваат на наем на студио (7 ноќевања)
- За уплатени два аранжмани  7 + 7  одобруваме 10% попуст на вториот аранжман
- Во студио/апп дозволено е сместување на лица согласно предвидениот број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
- Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1 евро = 62 денари
Во цената не е вклучено патничко - здравствено осигурување.

Поаѓање за Пефки:
* Скопје  (Дрводекор) - 00:05 часот
* Велес (Мотел Македонија) - 00:45 часот
* Неготино (Бензиска Мак Петрол) - 01:15 часот
* Граничен премин - 02:00 часот