Сивири се наоѓа во југозападниот дел на Касандра Полуостровот во Халкидики, меѓу Касандриа и Фурка околу 82 км. од аеродромот во Солун. Тоа е добро познато по својата добро организирана плажа и по богатата флора. Сивири има се што еден посетител може да побара за да ужива во својот одмор од таверни и барови до пазар и летно кино. Главна атракција е амфитеатарот  на Сивир со врвна акустика кој е домаќин на познатиот Сивири летен фестивал, и привлекува илјадници посетители. Сивири располага со добро организирана плажа со фин песок која е совршена за сончање,а морето плитко и идеално за безбедно пливање. Во Сивири има и многу таверни кои служат свежа риба, морски плодови и скара на жар меѓу другото. Постојат и неколку мини маркети.

Вила Сиртаки -  се наоѓа во Сивири, на околу 200 м. од плажа. Вилата располага со трокреветни студија кои се состојат од две одделни соби (спална со два кревети и уште една просторија каде е кујната и има еден кревет) бања, тв и клима уред чие користење е вклучено во цената. Студијата се на прв кат.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен билет  до Сивири чини :
Возрасни 35 евра од Скопје
- Деца од 2 до 7 години 25 евра од Скопје
- Деца до 2 години бесплатно - не користи седиште.    

Останати услови и попусти:
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7 % попуст
Попустите не мозжат да се комбинираат
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години
Во цената не е вклучено патничко - здравствено осигурување.                                                                                    

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро= 62 ден.


Смена

Период

 Ноќевања

1/3 Студио 

1

20.05-27.05

7

49 Промо

2

27.05-03.06

7

79 Промо

3

03.06-10.06

7

119 Промо

4

10.06-17.06

7

199

5

17.06-24.06

7

229

6

24.06-01.07

7

249

7

01.07-08.07

7

269

8

08.07-15.07

7

309

9

15.07-22.07

7

339

10

22.07-29.07

7

349

11

29.07-05.08

7

349

12

05.08-12.08

7

349

13

12.08-19.08

7

349

14

19.08-26.08

7

299

15

26.08-02.09

7

229

16

02.09-09.09

7

179

17

09.09-16.09

7

119

18

17.09-23.09

7

79 промо