Евија е најголем остров во Егејското море и втор по големина Грчки остров ( после Крит). Главниот град Халкида се наоѓа на средишниот дел на островот, поврзан е со копното со мост, одалечен од Атина околу 90км. Островот е со должина од 180км, а ширина од 6 до 45км.

Пефки е едно од најпознатите и омилени места за одмор на северниот дел ос островот. Со своето скоро 4км долго шеталиште и плажа, зеленило и природни сенки, темно сината боја на морето е идеално место за оноие кои сакаат вистински да се одморат. Во Пефки може да купите штотуку уловена риба или морски плодови, квалитетно маслиново масло и маслинки. Вашиот одмор во Пефки збогатете го со некој излет: термалните бањи во Едипсос, Атина, крстарење до Скијатос, Вулканските острови (Lihadonisias)…

 Вилите немаат сопствен паркинг. Може да паркирате во непосредна близина на објектите.

Секоја вила има интернет. Агенцијата не сноси одговорност за брзината на интернетот, слабиот сигнал  или технички проблеми и пречки кои може да се појават. 

Ценовник бр.2 ( 01.01.2023)

ВИЛА АКРОТИРИ - Евиа, Пефки

Покрај самото шеталиште во првиот ред куќи покрај море за наоѓа вила Акротири. На приземјето има кафе бар, а веднаш до вилата и супермаркет.

Вилата располага со двокреветни студија (1/2+1 со плус фотеља на пуштање) кои се на прв спрат, дел од собите се со поглед на море, а останатите кон дворот. Секое студио е со комплетно опремена кујна, тоалеи, тв, тераса и клима која е вклучена во цената.

Цените се по лице (7 ноќевања со превоз)

трето лице гратис сместување


-20% попуст за уплата до 01.02.2023

-15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ДО 01.03.2023


СМЕНАПЕРИОД1/2+1 МОРЕ1/2+1 ГРАДИНА
120.05-27.0580 ПРОМО70 ПРОМО
227.05-03.0695 ПРОМО85 ПРОМО
303.06-10.06120100
410.06-17.06135120
517.06-24.06150130
624.06-01.07170150
701.07-08.07190160
808.07-15.07210180
915.07-22.07220190


СМЕНАПЕРИОД1/2+1 МОРЕ1/2+1 ГРАДИНА
1022.07-29.07220205
1129.07-05.08220205
1205.08-12.08220205
1312.08-19.08220205
1419.08-26.08210190
1526.08-02.09200180
1602.09-09.09180160
1709.09-16.09170150
1816.09-23.09130110

* За патување со сопствен превоз од цената се намалува 20 евра по лице.

Доплата за превоз и траект (за оние кои имаат гратис сместување)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

65 евра за возрасни

45 евра за деца до 12 години


-Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

-Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

-Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

-Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.           
Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

- За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,

- Промо цените се со пресметан попуст за рана уплата и не се одбива за патување со сопствен превоз.

Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат.

*Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

*Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

*Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.


НАПОМЕНA

За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.

Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.

Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.

Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот

ТА Скаут не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.

При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.

За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата ДО 01.04.2023

За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.

 Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.

Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.