Паралија - е град кој живее цела година, а преку лето и 24 часа во денот. Крајно динамичен и содржаен, овој туристички  град со години претставува главна туристичка атракција за повеќето туристи, кои решаваат својот летен одмор да го поминат во регионот на Пиериа. Безброј хотели,  ресторани и кафулиња, пицерии и продавници, супермаркети и бутици, ноќни клубови … се се’ што можат да посакаат туристите. Долгата плажа од преку три километри чист песок, која на југ се протега до Олимпик Бич, а на север до Коринос, е една од најубавите во Грција. 

Хотел  Мелбурн  - на  250 метри  од плажата се наоѓа Хотел  Melbоurnе која располага со 1/2студија,( со брачен кревет или два единечни)  и апартмани ( 1 / 4  и  1 / 4 + 2 ) опремени со тоалет, кујна, тераса, ТВ и клима. Апартманите се состојат од голема кујна и одвоена спална. Двокреветните  студијата се наоѓаат на последниот кат и немаат кујна . Хотелот поседува  и лифт. И има  Wi-Fi, интернет.

 

Смена

 

Период

 

Ноќевање

Вила

Мелбурн   

Студио

Апартман

1

28.05-04.06

7*

55

85

2

04.06-11.06

7*

65

95

3

11.06-18.06

7*

75

105

4

18.06-25.06

7*

85

115

5

25.06-02.07

7*

95

125

6

02.07-09.07

7

160

375

7

09.07-16.07

7

180

385

8

16.07-23.07

7

200

395

9

23.07-30.07

7

200

395

10

30.07-06.08

7

200

395

11

06.08-13.08

7

190

385

12

13.08-20.08

7

180

375

13

20.08-27.08

7*

95

125

14

27.08-03.09

7*

85

115

15

03.09-10.09

7*

75

105

16

10.09-17.09

7*

65

95

17

17.09-24.09

7*

55

85
  • Користењето на клима уредот е вклучено во цената.
  • Цените со * се однесуваат на пакет аранжман по лице со вклучен превоз (7 ноќевања со вклучен превоз) - 15 евра за патување со сопствен превоз.
  • ТРЕТО, ЧЕТВРТО И ПЕТТО ЛИЦЕ во апартман - БЕСПЛАТНО.  
  • Доплата за превоз за возрасни 35 евра, за деца до 12 години 25 евра .
  • Сите попусти за деца или трето, четврто и петто лице важат при сместување со две возрасни лица.
  • Цените без * се однесуваат на наем на студио ( 7 ноќевања без превоз ).
  • За уплатени два аранжмани 7 + 7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман.
  • Во студио или апартман дозволено е сместување на лица во согласно со предвидениот број кревети, преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
  • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност ( 1 евро = 62 денари.)
  • Во цените не е вклучено патничко - здравствено осигурување.