Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и со долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотелите, маркетите, пекарите, таверните, рестораните, кафулињата и  пицериите се гаранција за пријатен и за незаборавен одмор.

 Вилата Поседонио -   се наоѓа на  100м. од плажата. Располага со 1/2 и 1/3 студија  и 1/4 апартмани. Опремени со тоалет, кујна, тераса, ТВ и клима . Студијата  и апартманите се состојат од една  спална и посебна кујна . 


 

Смена

 

Период

 

Ноќевање

 

ВИЛА

Поседонио

1/2 студио

1/3 студио

1/4 апп

1

28.05-04.06

7*

85

100

125

2

04.06-11.06

7*

95

110

135

3

11.06-18.06

7*

110

125

155

4

18.06-27.06

9

330

380

420

5

27.06-06.07

9

370

420

460

6

06.07-15.07

9

410

460

505

7

15.07-24.07

9

445

495

545

8

24.07-02.08

9

445

495

545

9

02.08-11.08

9

445

495

545

10

11.08-20.08

9

445

495

545

11

20.08-27.08

7*

135

150

195

12

27.08-03.09

7*

125

140

175

13

03.09-10.09

7*

115

130

155

14

10.09-17.09

7*

95

110

135

15

17.09-24.09

7*

85

100

115

  • Користење на клима уредот е вклучено во
  • Цените  со * се однесуваат на пакет аранжман по лице со вклучен превоз
  • (7 ноќевања со вклучен превоз ) – 15 евра за патување со сопствен превоз
  • ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ - БЕСПЛАТНО
  • (доплата за превоз 35 евра за возрасни и 25 евра за деца до 12 години). Сите попусти за деца или за трето  лице  важат при сместување со две возрасни лица
  • Цените без * се однесуваат на наем на студио (9 ноќевања без превоз)
  • За уплатени два аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман.
  • Во студио/апп. дозволено е сместување  лица во согласност со предвидениот број кревети,
  • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
  • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност ( 1 евро= 62 ден)

Во цената не е вклучено патничко-здравствено осигурување.