Евиа е втор најголем остров во Грција. Оддалечен од Скопје околу 490 км. Островот е долг 180 км,главен град е Халкида во чија близина се наоѓа мост кој го поврзува островот со копно. Од Атина  е одалечен 80км. Островот Евиа е омилена дестинација на локалното население. Се одликува со долги песочни плажи, поволни климатски услови,богата флора и фауна, многу борова шума, бројни термални извори и археолошки наоѓалишта. Најпопуларното туристичко место е Пефки кое се наоѓа на северната страна на островот, се протега на 4 км долга и песочна-каменеста плажа со поглед на Скијатос. Се одликува со кристално чисто море, мало градско пристаниште, шеталиште со голем број на ресторани, таверни, кафе барови. Пефки е место за вистински одмор.

Вила Керасиоти - се наоѓа во центарот на Пефки на самото градско шеталиште и плажа. Вилата има студиa  1/3, 1/4  и 1/5 апартмани. Апартманите имаат поглед на море.  Сите студиа и апартмани се наоѓаат на прв кат, имаат комплетно опремена кујна (одвоена од спалната), купатило, тв, клима,  тераса и Wi - Fi.  


 

Вила Керасиоти

Смена

Период

Ноќевање

1/3 студио

1/4 студио

1/5 апп

1

27.05-03.06

7*

100

105

115

2

03.06-10.06

7*

110

115

125

3

10.06-17.06

7*

120

125

135

4

17.06-24.06

7*

130

135

145

5

24.06-01.07

7*

140

145

155

6

01.07-08.07

7

275

295

365

7

08.07-15.07

7

285

305

375

8

15.07-22.07

7

300

330

385

9

22.07-29.07

7

300

330

385

10

29.07-05.08

7

300

330

385

11

05.08-12.08

7

290

320

375

12

12.08-19.08

7

275

295

365

13

19.08-26.08

7*

140

145

155

14

26.08-02.09

7*

130

135

145

15

02.09-09.09

7*

120

125

135

16

09.09-16.09

7*

110

115

125

17

16.09-23.09

7*

100

105

115

   

Во цената е вклучено : 

 • Користење на клима уредот е вклучено во цената.
 • Трето лице и четврто лице - БЕСПЛАТНО во студио.
 • Трето, четврто и петто лице - БЕСПЛАТНО во апартман.
 • Доплата за превоз 55 евра за возрасни.
 • Доплата за превоз 40 евра за деца до 7 години.
 • Попуст за трето лице важи при сместување со две возрасни лица.
 • Попуст за трето, четврто и петто лице важи при сместување на две лица во апартман.
 • Цените со * се однесуваат на пакет аранжман по лице (7 ноќевања со вклучен превоз),
  • - 30 евра за патување со сопствен превоз.
 • Цените без * се однесуваат на наем на студио (7 ноќевања ).
 • За уплатени два аранжмани  7 + 7  одобруваме 10% попуст на вториот аранжман.
 • Во студио/апп дозволено е сместување на лица согласно предвидениот број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
 • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1 евро = 62 денари.

Во цената не е вклучено патничко - здравствено осигурување.

Поаѓање за Пефки :
- Скопје  ( Дрводекор ) - 00:05 часот.
- Велес (Мотел Македонија ) - 00:45 часот.
- Неготино ( Бензиска Мак Петрол ) - 01:15 часот.
- Граничен премин -  02:00 часот.