Хотел Coral Blue Beach се наоѓа на почетокот на вториот крак во местото Геракини 300 метри од главниот пат.Хотелот е идеално место за фамилијарен одмор. Појадокот и вечерата се на база шведска маса. Хотелот поседува сопствена плажа. Доколку сакате одмор со децата и уживање покрај прекрасното море овој хотел е совршен избор . Заборавете на носење играчки, крпи, чадори од соба до плажа  и назад сега се Ви е при рака...

Во текот на денот на располагање го имате барот на плажа и A’la carte ресторанот

              Сите соби се опремени со: клима, телевизор,  Wi-Fi интернет (со доплата на лице место), фрижидер, сеф, туш, фен за коса .

Хотелот располага со двокреветни соби, bungalow соби, Family Bunk bed соби.

 Максимално сместување:        

Dbl Standart – 2 ADL + 1 CHD (2-11,9)

Bungalow – 3 ADL; 2ADL + 2CHD (2-11,99)

Family Bunk Bed 3ADL; 2ADL+2CHD (2-11,99)

 

СМЕНА

ПЕРИОД

НОЌЕВАЊА

цена по лице за 7 полупансиони
(појадок и вечера)

 

 

 

DBL Room

DBL Bungalow

Family Bunk Bed

1

27.05-03.06

7

190

200

225

2

03.06-10.06

7

210

225

245

3

10.06-17.06

7

249

260

280

4

17.06-24.06

7

279

290

310

5

24.06-01.07

7

299

310

330

6

01.07-08.07

7

335

350

370

7

08.07-15.07

7

375

389

410

8

15.07-22.07

7

415

429

445

9

22.07-29.07

7

435

445

465

10

29.07-05.08

7

435

445

465

11

05.08-12.08

7

435

445

465

12

12.08-19.08

7

435

445

465

13

19.08-26.08

7

415

429

445

14

26.08-02.09

7

355

369

389

15

02.09-09.09

7

289

300

320

16

09.09-16.09

7

229

245

260

17

16.09-23.09

7

200

215

235

две деца од 0-12 години - БЕСПЛАТНО

Цената вклучува:                               

 • 7 ноќевања со појадок и вечера
 • Две деца до 11,99 години - БЕСПЛАТНО;
 • БЕСПЛАТНО користење на 2 лежалки и чадор по соба
 • Користење на клима уред
 • Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот      

Доплати:                              

 • Трет возрасен на дополнително  легло  плаќа 30 € на ноќ;
 • Трето дете од 0-11,99 години 30 € на ноќ;
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7 % попсут на  терминот со пониска цена     
 • Напомена :При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот/барот на плажа.

Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажа

 

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

 • Возрасни 35 евра
 • Деца до 12 год – 25 евра