Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце;

Главениот ресторан "Thalassa" е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.

Барот на плажа "Ammos" е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;

Лоби бар "Blue Wave", работи 24 часа на ден и овде исто така се нудат повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.

·         Термин

Услуга

Double

Bungalow

Family Bunk Bed

Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера

23.05-30.05.2021

7 HB

213

240

262

30.05-06.06.2021

7 HB

236

263

286

06.06-13.06.2021

7 HB

270

298

321

13.06-20.06.2021

7 HB

316

344

367

20.06-27.06.2021

7 HB

351

378

401

27.06-04.07.2021

7 HB

385

413

436

04.07-11.07.2021

7 HB

420

447

470

11.07-18.07.2021

7 HB

466

493

516

18.07-25.07.2021

7 HB

500

528

551

25.07-01.08.2021

7 HB

500

528

551

01.08-08.08.2021

7 HB

500

528

551

08.08-15.08.2021

7 HB

500

528

551

15.08-22.08.2021

7 HB

489

516

539

22.08-29.08.2021

7 HB

443

470

493

29.08-05.09.2021

7 HB

362

390

413

05.09-12.09.2021

7 HB

305

332

355

12.09-19.09.2021

7 HB

259

286

309

 

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:                               

•      7 ноќевања со појадок и вечера по лице

Едно дете до 11.99 години – Бесплатно

Второ дете од 0-11,99 бесплатно

•      Користење на клима уред

•      Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот

•      Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)    

Доплати:

•      Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;                    

•      Трет возрасен на дополнително легло плаќа 30€ на ноќ;

•      Трето дете од 0-11,99 години 25€ на ноќ;

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Напомена:

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

За хотелот: 

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас. 

Плажа: Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур. При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Услуга: Полупансион (појадок и вечера).

Услуги кои се вклучени во цената:

Користење на клима уред;

Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот;

Паркинг (во согласност со слободни места во моментот).

Услуги кои се доплаќаат:
Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) - 5 € на ноќ - со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот. 

Сместување: 
Двокреветна соба - DoubleRoom: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) - максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;
Двокреветни бунгалов - DoubleBungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99) или 3 возрасни;
Фамилијарна соба со кревет на спрат FamilyRoomwithbunkbed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99 години) или 3 возрасни;
Тип на дополнително легло: На расклопување;
Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi - Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.