ХОТЕЛ РАДИКА - МАВРОВО

Хотелот Радика е првокласно планинско одморалиште кое се наоѓа во Националниот парк Маврово, во Западна Македонија, на одлична локација веднаш над езерото Маврово опкружено со прекрасна борова шума и е на само 90 км од главниот град на Македонија, Скопје. Хотелот е комплетно реновиран во 2008 година и предизвикува зачудување на секој „новодојденец“. Одличната локација (1400м надморска височина), пространи соби, стилскиот дизајн и големиот Спа центар ќе придонесат за вашиот незаборавен престој.
Цените се по лице дневно за ноќевање со појадок валидни до 01.12.2020
39 евра за standard superior 
47 евра за junior suite
55 евра за apart&duplex app
120 евра за председателски апартман

Вклучено во цената на сместување : 

 • Туристичка такса и ддв
 • Спа центар , фитнес центар , затворен и отворен базен , џакузи и парна бања
 • Спорт бар , со пинг понг зона , фудбалче , билјард и детска внатрешна игрална
 • Интернет и сателитска Тв
 • ХОТЕЛ МАНАСТИР – БЕРОВО 2020

  Во подножјето на  Малешевските планини во областа Малешевија на надморска висина од
  околу 900 метри се наоѓа градот Берово. Малешевијата е еден од најчистите и незагадени
  региони во Македонија и таа се одликува со уникатна комбинација од речиси недопрена природа,  големо културно и историско наследство, фолклор и занаетчиство и најголема концентрација на кислород во воздухот на Балканот. Пријатната клима и еколошко – здравата храна, го прави овој крај идеално прибежиште за одмор, гастрономско уживање, релаксација и рекреација.
  20 евра - ноќевање со појадок по лице

  ХОТЕЛ ПАНОРАМА - КРУШЕВО

  Хотелот располага со 20 соби и апартмани: 12 двокреветни, 2 трокреветни и 6 апартмани.
  Сите се со панорамски поглед кон Крушево…
  Освен еден Јуниор апартман, кој е со поглед кон буковата корија.
  Вкупниот капацитет на хотелот е 52 гости.
  За бебиња 0-2 години, во собата на Ваше барање, се поставува детско креветче.
  Во зимската сезона, користењето на жичарницата и ски лифтовите се бесплатни за гостите на хотелот.
  Хотелот располага со ресторан, внатрешен базен, спа центар, бесплатен интернет на цела територија на хотелот и ски соба за вашата опрема за скијање.
  За вистинска релаксација ве очекува спа центарот со внатрешениот базен кој има фантастична панорамска глетка кон Крушево и стаклен покрив кој ви овозможува постојано да го гледате и небото.

  Опремен е со хидраулични лежалки, џакузи, топли лежалки и финска сауна.

  •  еднокреветна соба ВВ 60 евра (цена за 1 лице)
  •  двокреветна соба ВВ 70 евра ( цена за 2 лица)
  •  Супериор соба ВВ 80 евра ( цена за 2 лица) 
  •  јуниор апартман ВВ 100 евра (цена за 2 лица)
  • делукс апартман ВВ 120 евра (цена за 2 лица)

  Попусти и доплати:
  – трето возрасно лице во супериор, јуниор и делукс апартман 10 евра по ноќ 
  – две деца, за деца до 8 години  бесплатно
  – деца над 8 години – 10 евра по дете по ноќ.
  – дополнителен оброк ручек или вечера 10 евра по лице – сет мени(предјадење, главно јадење, десерт и еден безалкохолен пијалок)
  – деца до 8 години се доплака 5 евра и добиваат пола порција
  – деца над 8 години е 10 евра по лице

  ХОТЕЛ МОНТАНА - КРУШЕВО

  Хотел Монтана Палас е еден од најубавите хотели во Македонија. Позициониран е на врвот на најубавиот град Крушево. Од моментот кога влегувате во хотел, до сместувањето во соба, фантастичен поглед на Крушево ве следи. Ќе имате привилегија постојано да гледате во најубавиот планински град на Балканот. Мијаците кои што го изградиле градот во 18ти век, биле најдобрите градители на Балканот, и како групи имале софистициран осет за естетика, така што го креирале прекрасниот град Крушево кој што го имаме денес, градот кој што ќе го гледате од првиот момент во Хотел Монтана Палас.

  26 евра - ноќевање со појадок во 1/2 соба
  33 евра - ноќевање со појадок и вечера во 1/2 соба
  42евра - ноќевање со појадок, ручек и вечера во 1/2 соба