Хотел Дипломат Плус 3* – Охрид

Се наоѓа на 150 метри од брегот на Охридското езеро и на 1 километар од центарот на Охрид. Хотелот има просторни и пријатни соби со балкони, бесплатен интернет, сите се опремени со кабловска телевизија, климатизирани, имаат фрижидери и фен за сушење во бањата. Секојдневно се чисти и одржува хигиената. Појадокот се сервира во ресторанот на горниот спрат, од каде што има прекрасен поглед на градот. На приземјето се наоѓа бар со убава тераса, продавница за сувенири, а можете да закажете салон за убавина, масажи и сауна. Хотелот има лифт. Достапен е слободен паркинг. 

Check in: После 14:00h  Check out: До 11:00h

 период 15.06.-15.09.2021
цена по соба дневно со појадок
еднокреветна соба37 €
двокреветна соба45 €
трокреветна соба62 €


вонсезонски ценицена по соба дневно со појадок
еднокреветна соба35 €
двокреветна соба42 €
трокреветна соба60 €


-Во цената е вклучена туристичка такса и ддв

-Доплата за дополнителен оброк 7 € по лице од ден

 Политика за деца:

-Дете од 0-6год. – бесплатно

-Дете од 7-12год. – 50 % попуст.

 ***цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1евро=62мкд***