Кушадаси е едно од најубавите места на брегот на Егејското Море. Кушадаси нуди можност за незаборавен одмор, тука секој ќе најде нешто за своите желби и потреби, добар одмор, забава...По целодневното уживање на некоја од прекрасните плажи (Ladies Beach, Green Beach, Long Beach) и капење во топлото море, вечерта на располагање Ви стојат безброј кафулиња, ресторани, дискотеки. Добрата локација на Кушадаси овозможува и посета на некој антички локалитет Памукале, Ефес, Дирим...или пак адреналински ден резервиран за посета на aqua park. Што и да одберете сигурно нема да погрешите.

Хотел Dabaklar ****  е лоциран во центарот на градот, и е одалечен на околу 250 метри од градската плажа.Хотелот  располага со вкупно 81 соба,базен,ресторан,лоби бар,интернет.Секоја соба располага со клима,сопствена бања,балкон,мини бар,тв и интернет.

 

Смена

 

Период

 

Ноќевање

                Dabaklar ****                    

 HB

1

01.06-11.06

10

299

2

06.06-16.06

10

299

3

11.06-21.06

10

309

4

16.06-26.06

10

309

5

21.06-01.07

10

319

6

26.06-06.07

10

319

7

01.07-11.07

10

349

8

06.07-16.07

10

349

9

11.07-21.07

10

349

10

16.07-26.07

10

349

11

21.07-31.07

10

349

12

26.07-05.08

10

349

13

31.07-10.08

10

349

14

05.08-15.08

10

349

15

10.08-20.08

10

349

16

15.08-25.08

10

349

17

20.08-30.08

10

349

18

25.08-04.09

10

349

19

30.08-09.09

10

349

20

04.09-14.09

10

319

21

09.09-19.09

10

319

22

14.09-24.09

10

319

23

19.09-29.09

10

309

24

23.09-04.10

10

309


  • Во цената е вклучено 10 ноќевања со појадок и вечера (HB), автобуски превоз на релација Скопје-Кушадаси-Скопје.
  • Дете од 0-5,99 години само превоз 60 евра, второ дете до 5,99 години -20% попуст.
  • Дете од 6-11,99 години -20% попуст.
  • Сите попусти и доплати за деца важат при сместување со две дозрасни лица.
  • Климата е вклучена во цената.
  • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противредност (1евро=62 денари).
  • Во цената не е вклучено патничко-здравствено осигурување
    ЗА КУШАДАСИ СЕ ПОАЃА ЕДЕН ДЕН ПОРАНО ОД ДАТУМОТ ИСТАКНАТ ВО ТАБЕЛАТА ВО 10ЧАСОТ.