Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе баровите, дискотеките, забавните пaркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа  и ги нуди следниве капацитети:


ВИЛА   ЕКСКЛУЗИВ  располага со двокреветни и со трокреветни соби опремени со клима (вклучена во цената), ТВ, тоалет, фрижидер и тераса. На секој кат во вилата има заедничка кујна опремена со основен прибор.


ПРЕД СЕЗОНА ВО СУТОМОРЕ – ГРАТИС ПОСЕТА НА ОСТРОГ И БУДВА


126.03-04.04.20219 ноќевања и превоз55
202.04-11.04.20219 ноќевања и превоз
60
309.04-18.04.20219 ноќевања и превоз
65
416.04-25.04.20219 ноќевања и превоз
65
523.04-03.05.202111 ноќевања и превоз
70
629.04-09.05.202110 ноќевања и превоз
70
707.05-16.05.2021
9 ноќевања и превоз
75
814.05-24.05.2021
10 ноќевања и превоз
75
921.05-30.05.20219 ноќевања и превоз
80
1028.05-06.06.20219 ноќевања и превоз
80   * Цените се изразени во евра и се однесуваат за ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ 

(ноќевање со вклучен превоз).


- ПОПУСТ од 50 % за деца до 12години.

 

Попустот важи за сместување со две возрасни лица

- Дете до  5 год. кое не користи кревет - ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).

* Намалување за патување со сопствен превоз - 20 евра.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место 

НАПОМЕНА

  • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
  • Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
  • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките на водичот.
  • ТА Скаут не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
  • Поаѓањето е секој петок во 14.00 часот од паркингот кај Спортскиот Центар Борис Трајковски
  • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност ( 1евро=62мкд)