Едипсос е мало и фамилијарно место. До плажата можете да стигнете многу лесно, нема многу патеки и кривини. Затоа ова е одлично место за семејства со деца. Можете лесно да возите низ улиците, да паркирате и да се симнете до плажата. Ова место било популарно дури и во античко време, затоа што се верувало дека изворите и термалните води што се наоѓаат тука, лекуваат апсолутно сè. Плажата е мала, а површината е песочна. Можете да користите свој пешкир, а исто така можете да ги користите и лежалките, доколку сакате. Она што најмногу ги привлекува туристите се термалните води кои се наоѓаат под карпите и течат директно во морето.

ВИЛА ТЕМИС - ЕДИПСОС


Вила Темис или Хотел Темис  има одлична локација во градот Едипсос. На 150м од плажа и на 5 минути пешачење до Термалните извори.  Располага со 18 реновирани соби (16 двокреветни и 2 трокреветни) сите со кујна и 2 соби двокреветни (ЕКО) без кујна со поглед кон градина. Кујните се комплетно опремени и содржат (чинии, чаши, тенџере, ѓезве за кафе, шолји, прибор за јадење, лагер, отварач, сад за салата итн).

Локација/ Кординати: 38.8566333,23.0439949


Програма

1.Ден. Состанок на групата во 00:30. Поаѓање кон Едипсос во 01:00. Попатно застанување кај Волос се симнуваат патниците за Скијатаос и продолжуваме кон Евија. Кај Глифа се качуваме на траект. за околу 30 минути пристигнуваме на островот Евија кај местото Агиос Кампос на 17км од Едипсос. Пристигнување и сместување во Едипсос.

2. 3/4/5/6/7 Ден. Одмор и рекреација уживање во прекрасниот Едипсос и островот Евија. Можност за посета на некој од факултативните излети: Посета на Атина, Посета на островотт Скиатос, Посета на грчките Сејшели и Лахадонисја.

8.  Напуштање на собите во 09:00 поаѓање за Скопје.


-20% за резервации со комплетни уплати до 31.12.2022

-10% за резервации со комплетни уплати до 15.04.2022

-7% за резервации со комплетни уплати до 15.05.2022

 

ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ БУС+ТРАЕКТ+СМЕСТУВАЊЕ 


СМЕНАПЕРИОД1/2 ЕКО СТД1/2 СТД1/3 СТД
120.05-27.05697999
227.05-03.067989119
303.06-10.0689109129
410.06-17.0699119139
517.06-24.06105129169
624.06-01.07119149179
701.07-08.07129159189
808.07-15.07139169199
915.07-22.07149179199
СМЕНАПЕРИОД1/2 ЕКО СТД1/2 СТД1/3 СТД
1022.07-29.07159189199
1129.07-05.08159189199
1205.08-12.08159189199
1312.08-19.08159189199
1419.08-26.08139179189
1526.08-02.09129169179
1602.09-09.09119149159
1709.09-16.09109139139
1816.09-23.0999109119

Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

-  Цените се дадени по лице со вклучен превоз, за минимум 2 лица во соба. 

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

* Автобуски превоз Скопје – Едипсос - Скопје

* Сместување во Студио 7 ноќи

* Траект повратна карта Глифа – Агиос Камос – Глифа

* Туристички придружник за време на патувањето и преставник од агенцијата за време на престојот.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

* Задолжително патничко осигурување.

* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….

* Турситичка Такса 0,5 центи од ден по соба (се плаќа во објектот)

 

НАПОМЕНИ:

– Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни

– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);

– Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;

– Агенцијата го задржува правото во случај на слободни (непродадени) капацитете да ги објави и продаде слободните капацитети по Last Minute цени при што лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена. 

– Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани од едно студио, истите служат за да дадат генерален впечаток на објектот за сместување. 

– Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

– Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори

– Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

– Превоз од  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;

– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

– Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

– За овој аранжман важат Општите Услови на Патување

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

– Доплата за превоз: 65€ за возрасни / 45€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);