ХОТЕЛ МИЛЕНИУМ ПАЛАС - ОХРИД

Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија. на брегот од прекрасното Охридско Езеро. Со самото тоа што е сместен во Охрид, европскиот Ерусалим, ги комбинира предностите на еден модерен град и на место со богато историско минато и културни вредности. Нуди незаборавен поглед на езерото, стариот град и древната Самоилова тврдина. Од стариот дел на градот Ве дели само кратка, пријатна прошетка покрај езерото.

Ќе бидете воодушевени од неверојатниот спој на природните и културно-историски богатства: антички споменици, цркви, музеи, сето тоа надополнето со прекрасен поглед кон езерото, посебно на зајдисонце.ХОТЕЛ МАИВА - ОХРИД


Хотел Маива, категоризиран како Хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир и 150 метри од Хотел Климетица . Претставува објект со современ ентриер – Ви нуди комфор, удобност – прекрасно место за одмор и релаксација, како и споделување пријатни мигови.
ХОТЕЛ ТИНО СВЕТИ СТЕФАН - ОХРИД 


Сместен на брегот на Охридското Езеро, хотелот Тино Свети Стефан нуди бесплатен wi-fi, бесплатна климатизација, 24 часновна рецепција, велнес центар и ресторан, бесплатен паркинг за гостите (со претходна резервација), конференциска сала.

Хотелот располага и со внатрешен базен, надворешен базен и излез на брегот на Охридското Езеро. Вкусен појадок се служи секое утро во хотелот, а за вечера може да се ужива во ресторанот во куќата. Исто така, достапна е и услуга во собата.
ХОТЕЛ ТИНО - ЦЕНТАР 


Хотелот Тино лоциран на прва линија на брегот на Охридското езеро, нуди удобно сместување со бесплатен паркинг и WiFI. Употребата на Спа центарот е бесплатна. Таа Се состои од топла када, сауна и термална бања.

Хотелот располага со 50 соби (еднокреветни, двокреветни и трокреветни), сите опремени со клима уред, телефон, интернет врска, кабловска ТВ и мини бар. Собите се реновирани во 2020 година.


25 евра = ноќевање со појадок по лице и вечера


Во цената не е вклучена туристичка такса.

Престој за деца 0-4,99 – бесплатно

Престој за деца 5-11,99 – 50 % од цената по лице

 

Услуги вклучени во цените: појадок(се служи порција, согласно мерките за КОВИД) , спа центар со џакузи, сауна и парна бања, семинарска сала (за настани), Wi-Fi, паркинг

Можност доплата за масажи

Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.

Доплата за пансион – 9 евра по лице по оброк (избор по желба – предјадење, главно јадење и десерт)


ХОТЕЛ АУРА - ОХРИД


 Сместен на самиот брег на Охридското езеро, во непосредна близина на Охрид, со впечатлива глетка на езерската шир која плени, поранешниот хотел „Бетон“, кој сега се ребрендира во хотел „Аура“ нуди можнот за креирање незаборавни спомени. Во непосредна близина на градот, а сепак притаен меѓу Галичица и Охридското езеро, како да ги спојува планината и крајбрежјето, опкружен со сопствен парк од прекрасно зеленило и дрвја, чии сенки нудат мир и спокојство.


Цените се по лице дневно и  важат за престој од минимум 2 ноќевања

20 евра = ноќевање со појадок

25 евра = ноќевање со појадок и вечера

30 евра = ноќевање со појадок, ручек и вечера


деца до 5 години = гратис

деца од 5-12 години - 50% попуст

Доплата за еднокреветна соба +30%


ХОТЕЛ ПЕЛА - ОХРИД


Се наоѓа на 130 метри од песочната плажа и нуди бесплатен интернет и климатизирани соби со балкон, место за седење и кабловска ТВ. Пештерската црква Св. Стефан е на само 300 м. Гостите можат да уживаат во билијард, пинг-понг. Масажа е возможна на Ваше барање. Децата можат да уживаат во игралиштето. Појадок и вечера се служат во ресторанот, кој има просторна тераса кон шумата.


Цените се по лице дневно, за минимум 3 ноќевања

19 евра = ноќевање со појадок

24 евра = ноќевање со појадок и вечера


деца од 7-12год - 50% попуст


ХОТЕЛ ДРИМ - СТРУГА

Сместен на самиот брег од Охридското езеро и реката Црни Дрим, во срцето на градот Струга, Хотел Дрим располага со 196 стилски уредени соби и 4 апартмани. Без разлика дали сте на одмор, семинар, свеченост, тие с тука да ги задоволат сите Ваши сетила.

 

Хотелот располага со:

•                  надворешен базен, Бесплатен бежжичен интернет, Национален ресторан (a la carte), Детско катче, Спа Фитнес, Сопствен паркинг, Куглана, Директен пристап на плажа

 


Хотел Royal View - Охрид

Сместен покрај брегот на Охридското Езеро во центарот на градот.
✔️40 евра = ноќевање со појадок за 2 лица
вклучен спа центар ( сауна и џакузи)