ХОТЕЛ ТИНО СВЕТИ СТЕФАН - ОХРИД 


Сместен на брегот на Охридското Езеро, хотелот Тино Свети Стефан нуди бесплатен wi-fi, бесплатна климатизација, 24 часновна рецепција, велнес центар и ресторан, бесплатен паркинг за гостите (со претходна резервација), конференциска сала.

Хотелот располага и со внатрешен базен, надворешен базен и излез на брегот на Охридското Езеро. Вкусен појадок се служи секое утро во хотелот, а за вечера може да се ужива во ресторанот во куќата. Исто така, достапна е и услуга во собата.


***минимум 2 ноќевања***

01.04-30.04.2021полупансион ( цена по лице дневно)
двокреветна соба

32 евра - кон езеро

30 евра - кон шума

апартман (мин 3 цели суми)33 евра - кон езеро
30.04-31.05.2021полупансион ( цена по лице дневно)
двокреветна соба

37 евра - кон езеро

35 евра - кон шума

апартман (мин 3 цели суми)
38 евра - кон езеро


01.06-31.08.2021полупансион ( цена по лице дневно)
попуст за резервации до 01.05.2021
двокреевтна соба

42 евра - кон езеро

40 евра - кон шума

37 евра - кон езеро

35 евра - кон шума

апартман (мин 3 цели суми)43 евра - кон езеро
38 евра - кон езеро

Во цената не е вклучена туристичка такса.

Во апартманите е потребно минимум 3 full paying лица (ако има 4

возрасни лицa важи 4 full paying)

Деца до 5,99 год–гратис (без дополнително легло и без вечера; доплата за

вечера 3 евра по дете)

Деца од 6 – 11,99 год – 10 евра од ноќ (вклучено дополнително легло и

вечера)

Полу пансион – вечера предјадење, главно јадење и десерт

Услуги вклучени во цените: користење на внатрешен базен, детски базен,

спа центар со џакузи, сауна и парна бања, детско игралиште, пинг понг

маса, конференциски сали (за настани), Wi-Fi

Услуги со доплата: соба за забава (билјард, фудбалче, пикадо); масажи,

третмани и солариум.

Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.


ХОТЕЛ ТИНО - ЦЕНТАР 


Хотелот Тино лоциран на прва линија на брегот на Охридското езеро, нуди удобно сместување со бесплатен паркинг и WiFI. Употребата на Спа центарот е бесплатна. Таа Се состои од топла када, сауна и термална бања.

Хотелот располага со 50 соби (еднокреветни, двокреветни и трокреветни), сите опремени со клима уред, телефон, интернет врска, кабловска ТВ и мини бар. Собите се реновирани во 2020 година.


25 евра = ноќевање со појадок по лице и вечера цена за месец март


Престој за деца 0-4,99 – бесплатно

Престој за деца 5-11,99 – 50 % од цената по лице

 

Услуги вклучени во цените: појадок(се служи порција, согласно мерките за КОВИД) , спа центар со џакузи, сауна и парна бања, семинарска сала (за настани), Wi-Fi, паркинг

Можност доплата за масажи

Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.

Доплата од 40 ден дневно за туристичка такса.