Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотели, маркети, пекари, таверни, ресторани, кафичи, пицерии се гаранција за пријатен и незаборавен одмор. 

ВИЛА ,,ОЛГА,, ПОЛИХРОНО

Вила Олга се наоѓа во Полихроно, на 70 метри од плажа и 20 метри од центарот на Полихроно. Располага со четворокреветни дуплекс апартмани ( брачен кревет во една спална и два единечни во друга спална). Комплетно опремена кујна, со фрижидер, решо...Во апартманите има TV , wi-fi. 

Располага со клима уреди  - вклучени со цена од 10јули  до 31август ( за останатиот период се доплаќа на лице место 5 евра од ден). Апартманите се наоѓаат на високо приземје. Ценовник бр.2 (01.01.2023)

Располага со клима уреди  - вклучени со цена од 10јули  до 31август ( за останатиот период се доплаќа на лице место 5 евра од ден). Апартманите се наоѓаат на високо приземје.

-     20% попуст за уплата до 01.02.2023
-15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ДО 01.03.2023

Цените се дадени за наем на апартман на 7 ноќeвања

120.05-27.05200 промо
227.05-03.06260
303.06-10.06330
410.06-17.06390
517.06-24.06430
624.06-01.07430
701.07-08.07490
808.07-15.07530
915.07-22.07580
1022.07-29.07600
1129.07-05.08600
1205.08-12.08600
1312.08-19.08600
1419.08-26.08530
1526.08-02.09480
1602.09-09.09420
1709.09-16.09350
1816.09-23.09300
1923.09-30.09250 промо

Доплата за превоз 45 евра за возрасен, 35 евра за дете до 12 години

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

-Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови. 


- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1парче рачен багаж.


-  Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.


- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

·         Туристичка такса се плаќа на лице место 0.50 по апартман од ноќ

За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,

На промо цените не следува попуст

Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат

*Во апартманот е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

НАПОМЕНА

За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%,

Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.

Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.

Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот.

ТА Скаут не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.

При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.

За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата ДО 01.04.2023

За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.

Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.

Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.