Калитеа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристалната чиста вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Сместена  е во прекрасна околина опкружена со борови дрва  и ви овозможува да уживаме во многубројните таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови. Ги привлекува туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2018

Вила Димитра - се наоѓа близу центарот на Калитеа оддалечена од плажа 500 м..Вилата е нова градба и е веднаш до спортското игралиште. Во непосредна близина на вилата се наоѓа парк, пекара, таверни, супермаркет, многу бутици и продавници. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студиа, опремени со кујна, бања, клима вклучена во цената, тв , бања, тераса и интернет. Собите се со поглед кон игралиштето.


Смена


Период


Ноќевање


Димитра

студио 1 / 3

  

Димитра   

студио  1 /4

1

20.05-27.05

7

     59 Промо

   69 Промо

2

27.05-03.06

7

     129 Промо

   129 Промо

3

03.06-10.06

7

       149

      159

4

10.06-17.06

7

       229

      249

5

17.06-24.06

7

       279

      289

6

24.06-01.07

7

       289

      299

7

01.07-08.07

7

       319

      329

8

08.07-15.07

7

       339

      349

9

15.07-22.07

7

       369

      379

10

22.07-29.07

7

       369

      379

11

29.07-05.08

7

       369

      379

12

05.08-12.08

7

       369

      379

13

12.08-19.08

7

       369

      379

14

19.08-26.08

7

       299

      319

15

26.08-02.09

7

       229

      249

16

02.09-09.09

7

       169

      179

17

09.09-16.09

7

  129 Промо

   139 Промо

18

16.09-23.09

7

     89  Промо

      99 Промо

19

23.09-30.09

7

   59  Промо

      69 Промо


Во цената не е вклучен превоз. Повратен билет до Калитеа чини :
Цените се дадени по студио за 7 ноќевања, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро= 62 ден.
  

        - Возрасни 35 евра од Скопје.
        - Деца од 2 до 7 години 25 евра од Скопје.
       - Деца до 2 години бесплатно - не користи седиште.    

Останати услови и попусти :
          - За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7 % попуст.
          - Попустите не можат да се комбинираат. На промо цените не следува попуст.
         - Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години.
          - Во цената не е вклучено патничко - здравствено осигурување.