Калитеа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристалната чиста вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Сместена  е во прекрасна околина опкружена со борови дрва  и ви овозможува да уживаме во многубројните таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови. Ги привлекува туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

ВИЛА ДИМИТРА се наоѓа во близина на центарот на Калитеа одалечена од плажа на околу 10 минути пешачење, 500м. Вилата е нова градба и е веднаш до спортското игралиште исто така близина на вилата се наоѓа парк, пекара, таверни, супермаркет, многу бутици и продавници. Оваа вила располага со трокреветни и четворокреветни. (опремени со кујна, wc, клима, Телевизор и тераса).

СМЕНАПЕРИОДНОЌЕВАЊА1/3 СУТЕРЕН1/3 СТУДИО1/4 СТУДИО1/5 СТУДИО
113.06-20.067219241263285
220.06-27.067252274285396
327.06-04.077307329340373
404.07-11.077340362373395
511.07-18.077351373384417
618.07-25.077384406417461
725.07-01.087395417428472
801.08-08.087395417428472
908.08-15.087395417428472СМЕНАПЕРИОДНОЌЕВАЊА1/3 СУТЕРЕН1/3 СТУДИО1/4 СТУДИО1/5 СТУДИО
1015.08-22.087351373384406
1122.08-29.087307329351384
1229.08-05.097363274296307
1305.09-12.097175186197219
1412.09-19.097143155167179
1519.09-26.0978395107119


       

  • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА (1ЕВРО=62МКД) ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА БЕЗ ПРЕВОЗ.
  • ВО СОБИТЕ ДОЗВОЛЕНО Е СМЕСТУВАЊЕ НА ЛИЦА СОГЛАСНО ПРЕДВИДЕНИОТ БРОЈ НА КРЕВЕТИ, ПРЕКУ ДОЗВОЛЕНИОТ КАПАЦИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ СМЕСТИ САМО ДЕТЕ ДО 6 ГОДИНИ.
  • ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНА ТУРИСТИЧКА ТАКСА 0,5 ЕВРА ДНЕВНО ПО СОБА КОЈА СЕ ПЛАЌА НА ЛИЦЕ МЕСТО ПРИ СМЕСТУВАЊЕ.
  • ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО ПАТНИЧКО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ.
  • ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА ПОТРЕБЕН Е НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ НЕ ПОСТАР ОД 72 ЧАСА ИЛИ СЕРТИФИКАТ СО КОД ЗА ПРИМЕНИ ВАКЦИНИ, 2 ДОЗИ.
  • ЗАДОЛЖИТЕЛНИ Е ПОПОЛНЕТ ПЛФ ЛОКАТОР https://travel.gov.gr ИСТИОТ ГО ПОПОЛНУВА ПАТНИКОТ.
  • ТА СКАУТ НЕ СНОСИ НИКАКВА ОДГОВОРНОСТ ДОКОЛКУ НА ПАТНИКОТ НЕ МУ БИДЕ ДОЗВОЛЕН ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА.