Калитеа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристалната чиста вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Сместена  е во прекрасна околина опкружена со борови дрва  и ви овозможува да уживаме во многубројните таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови. Ги привлекува туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

ВИЛА МЕРОПИ е оддалечена од градската плажа околу 150 метри, се наоѓа веднаш до главната улица на Калитеа наспроти паркот. До плажа може да се стигне преку скалите кој го сечат паркот со поглед на море или пак по улицата која води до плажа од нејзината лева страна. Вилата располага со 8 трокреветни студија опремени со кујна, клима, телевизор, бесплатен wi-fi и мала тераса. Сите студија се со поглед кон друга вила.

-   20% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.02.2020

-   15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.03.2020

-  10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2020


*Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без превоз

Доплата за превоз

35 евра за возрасни

25 евра за деца до 12 години

 *за уплатени два или повеќе аранжмани одобруваме 7% попуст

*во студијата дозволено е сместување соглано бројот на кревети, а преку дозволенот број може да се смести само дете до 6години

*Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

*Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

*Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

* Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност ( 1 евто=62 денари).

 

·         При промена на цената ( зголемување или намалување на истата) нема да се менува веќе договорената услуга.

·         При отказ на аранжман уплатен со попуст, важат условите за отказ согласно редовниот ценовник и општите услови за патување.

·         Доколку се прави промена на термин уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник – се губи правото на попуст.

·         Попустот за рана уплата и попустот 7+7 не може да се комбинираат.

НА ПРОМО ЦЕНИТЕ НЕМА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ !!

НАПОМЕНА

·         Превозот се извршува со автобус или минибус согласно пријавените патници и оди до соодветното место каде може да застане според локалните сообраќајни услови,

·         Организаторот не  гарантира превоз до самиот објект на сместување,

·         Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.