Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1 км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуената Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.

На само 250 метри од плажата се наоѓа Хотел Бабовиќ кој располага со модерно опремени трокреветни соби (брачен кревет и еден единечен). Секоја соба има сопствен тоалет, фрижидер, тв, клима чие користење е вклучено во цената и тераса. Исхраната  е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок (шведска маса) и вечера (избор од две јадења). Хотелот располага со сопствен бар на плажа Vela Beach Bar и нуди бесплатно две лежалки и чадор за нашите гости. Хотелот поседува и бесплатен паркинг за своите гости.                                                                                                                                                                                       

Смена

Период

Цена

1

20.06-29.06

235

2

29.06-08.07

250

3

08.07-17.07

265

4

17.07-26.07

275

5

26.07-04.08

275

6

04.08-13.08

275

7

13.08-22.08

265

8

22.08-31.08

250

9

31.08-09.09

215

   Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  пакет аранжман по лице (9 полу пансиони со вклучен превоз).

  • Прво дете   до 13.99 год. плаќа 50 % од цената на аранжманот.
  • Второ  дете до 13.99 год. - ГРАТИС ( доплата за превоз 40 евра ).
  • Дете до  5 год. кое не користи кревет - ГРАТИС ( доплата за превоз 20 евра ).
  • Намалување за патување со сопствен превоз - 20 евра.
  • Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.
  • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
  • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност  ( 1 евро = 62ден.).

Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
Поаѓање од Чањ  - 16.00 часот.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.