Сместувањето е во двокреветни, трокреветни и четворокретни соби. Собите на првиот кат и вториот кат се со заедничко купатило, односно на две соби има едно купатило. (колона 1 од табелата). На третиот кат собите имаат сопствено купатило, фрижидер, клима, и тие се иста цена како во Вила Скаут и Вила Скаут 1 (колона 2 од табелата).


Смена


Период


Вила Богоевиќ

Вила Скаут

Вила Скаут 1

1

1

14.06-23.06

195

235

2

23.06-02.07

195

235

3

02.07-11.07

195

235

4

11.07-20.07

205

245

5

20.07-29.07

205

245

6

29.07-07.08

205

245

7

07.08-16.08

205

245

8

16.08-25.08

195

235

9

25.08-03.09

175

215

10

03.09-12.09

155

195
Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  пакет аранжман по лице (9 полни пансиони со вклучен превоз).

  • Прво дете   до 13.99 год. плаќа 50 % од цената на аранжманот.
  • Второ  дете до 13.99 год. - ГРАТИС ( доплата за превоз 40 евра ).
  • Дете до  5 год. кое не користи кревет - ГРАТИС ( доплата за превоз 20 евра ).
  • Намалување за патување со сопствен превоз - 20 евра.
  • Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.
  • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
  • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност  ( 1 евро = 62ден.).

Поаѓање за Црна Гора:
Прилеп (стара автобуска) - 02.00 часот
Кавадарци (пумпата кај Росоман ) - 03.00 часот
Велес (пумпа Макпетрол, спроти мотел Македонија) - 04.00 часот
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
Поаѓање од Сутоморе - 16.00 часот

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.