Собите во вилата се стандардно опремени со купатило, клима, фрижидер и тераса. Во својот сместувачки капацитет има  трокреветни и четворокреветни соби.

 

Смена

 

Период

Вила Скаут 1

1

14.06-23.06

235

2

23.06-02.07

235

3

02.07-11.07

235

4

11.07-20.07

245

5

20.07-29.07

245

6

29.07-07.08

245

7

07.08-16.08

245

8

16.08-25.08

235

9

25.08-03.09

215

10

03.09-12.09

195
Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  пакет аранжман по лице (9 полни пансиони со вклучен превоз).

  • Прво дете   до 13.99 год. плаќа 50 % од цената на аранжманот.
  • Второ  дете до 13.99 год. - ГРАТИС ( доплата за превоз 40 евра ).
  • Дете до  5 год. кое не користи кревет - ГРАТИС ( доплата за превоз 20 евра ).
  • Намалување за патување со сопствен превоз - 20 евра.
  • Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.
  • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
  • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност  ( 1 евро = 62ден.).

Поаѓање за Црна Гора :
Прилеп (стара автобуска) - 02.00 часот
Кавадарци (пумпата кај Росоман ) - 03.00 часот
Велес (пумпа Макпетрол, спроти мотел Македонија) - 04.00 часот
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
Поаѓање од Сутоморе - 16.00 часот

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.