Венеција – Милано - Верона

8 ми декември

Венеција, градот на вода и бисерот на Јадранското море. Дестинација за секој љубител, град на маски, град на љубовта...дестинација за паметење

 

Ден 1 Сkopje  07.12

Поаѓање за Венеција во 14.00 часот на паркингот на Holiday Inn. Патување преку Србија со попатни паузи и царински формалности. Ноќно возење.

Ден 2 – Венеција – Пунта Сабионе  08.12

Пристигнување во Пунта Сабионе на пристаниште и заминување со брод до Венеција.Разгед со локален водич: плоштадот и црквата Св .Марко, мостот на воздишки, Пунте Риалто , саат кулата....слободно време за индивидуални активности или возење со гондоли...Заминување за Лидо ди Јесоло, сместување во хотел. Ноќевање.

Ден 3 –Лидо ди Јесоло  - Милано   09.12

Појадок.Заминување за Милано.Пристигнување во Милано и разглед на градот со локален водич... замокот Сфорца, плоштадот и катедралата Дуомо, миланската катедрала, Операта, галеријата Виторио Емануеле...Слободно време за шопинг и индивидуална прошетка.( можност за посета на стадионот Сан сиро). Враќање во Лидо ди Јесоло во хотел. Ноќевање.

 

Ден 4 – Лидо ди Јесоло  - Верона – Скопје  10.12

Појадок. Заминување за Верона – градот на вљубените ( задолжителна факултатива) Разглед на градот: посета на куќата и гробот на Јулија, плоштадите Бра и Ербе, Минхенска фонтана, Амфитеатарот... слободно време за прошетка низ Верона. Заминување за Скопје.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  7990,00  ДЕНАРИ

 

Аранжманот вклучува:

Аранжманот не вклучува:

*автобуски превоз на наведената релација

*2 НП во хотел 3* во Лидо ди Јесоло

*лиценциран пратител и организација на аранжманот

* организација на патувањето

 

*карта за брод Венеција ,превоз,разглед на град со локален водич 30 евра

* факултативна посета на Милано 35 евра

* посета на Верона  15 евра

* влезници

* патничко осигурување

 

 

За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 40 патници