Кушадаси е едно од најубавите места на брегот на Егејското Море. Кушадаси нуди можност за незаборавен одмор, тука секој ќе најде нешто за своите желби и потреби, добар одмор, забава...По целодневното уживање на некоја од прекрасните плажи (Ladies Beach, Green Beach, Long Beach) и капење во топлото море, вечерта на располагање Ви стојат безброј кафулиња, ресторани, дискотеки. Добрата локација на Кушадаси овозможува и посета на некој антички локалитет Памукале, Ефес, Дирим...или пак адреналински ден резервиран за посета на aqua park. Што и да одберете сигурно нема да погрешите.

Хотел Ayma http://www.aymabeachresort.com/ 

Хотелот се наоѓа на 150м од Ladies Beach и на 3км од центарот на Кушадаси. Хотелот располага со ресторан, 2 бара, отворен базен со дел за деца, сауна, амам, фитнес центар. Секоја соба располага со тв, клима, мини бар и балкон. Услуга полупансион, појадок и вечера.

Климата е вклучена во цена од 01.07-31.08.2020

10% попуст за целосна уплата до 31.01.2020

Во цената е вклучено 10 дневно хотелско сместување со појадок и вечера

Автобуски превоз на релација Скопје-Кушадаси-Скопје,

Дете од 0-6 години ГРАТИС (доплата за превоз 60 евра), второ дете до 06 години - 20% попуст

Дете од 06-12 години -20% попуст

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1 €=62 ден.

 ЗА КУШАДАСИ СЕ ПОАЃА ЕДЕН ДЕН ПОРАНО ОД ДАТУМОТ ИСТАКНАТ ВО ТАБЕЛАТА.