8-ми Март СОЛУН - ПАРАЛИА – МЕТЕОРИ

07.03.2020-08.03.2020


1 ден сабота 07.03.2020 СКОПЈЕ – СОЛУН – ПАРАЛИА 
Состанок со групатa на Дрво декор. во 05.00. Поаѓање за Солун. Слободно време за прошетка низ  шопинг центарот КОСМОС и ИКЕА. Поаѓање за Паралиа околу 14:00ч. која се наоѓа во областа Пиериа – една од најпознатите летувалишта во Грција. Сместување во хотел. Moжност за Факултативна Вечера- прослава на 8ми Март (вечера со музика и пијалок). Ноќевање.

2 ден недела 08.03.2020  ПАРАЛИА – МЕТЕОРИ – СКОПЈЕ
Појадок. Факултативно посета на Метеори . Пристигнување во Каламбака и посета на најголемата фабрика за икони и ретка можност да се види изработка на икони. Разгледување на импресивната природа и манастирите изградени на карпите – наречени метеори, кои настанеле пред околу 60 милиони години. Поаѓање за Скопје. Пристигнување во Скопје, во вечерните часови.


ЦЕНА 2.700 МКД


Во цената на аранжманот вклучено е:
• Превоз со високо туристички автобус
• Сместување во хотел во Паралиа  на база 1 НП (ноќевање со појадок)
 • Организација и реализација на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:
• Патничко осигурување 
• Посета на Метеори 10 евра 
• Влезница за Метеори  ( 3 евра )
 •Факултативна вечера во Паралиа ( 20 евра ) 

 За реализација на ова патување потребен е  минимум од 45 патиници.     
За ова патување важат општите услови на ТА Скаут