Комплексот Тера се наоѓа во Разлог, истиот располага со ресторан, бар, лоби, летна градина, конференциска сала, дестски содржини, детско катче, паркинг, интернет, превоз до гондолата за време на зимската сезона и соба со забавни содржини.

Комплексот се состои од четири посебни објекти, Пирин- главен објект, Рила, Родопи и Балкан. Помеѓу нив не постои топла врска.

Спа центарот е опремен со 3 базени (еден внатрешен и два надворешни од кои едниот е за деца), џакузи, термална зона (финска бања, турска бања и сауна), повеќе типови на масажи и спа третмани.

Собите располагаат со мини бар, тв, кабловска тв, интернет, фен за коса, централно греење.

Апартманите располагаат дневни соби и комплетно опремени кујни.

 

https://www.terracomplex.com

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 


-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 05.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 05.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 07.12.2019

-ПОПУСТОТ НЕ Е ВАЛИДЕН ЗА НОВОГОДИШНИОТ ПЕРИОД ОД 29.12-02.01.2020

 

(ПРОМОЦИJA 7=6 И 14=12 – СЕ ОДНЕСУВА НА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-15.12, 08.01-25.01 & 24.02-25.03.2020)

 


 

TERRA COMPLEX 4*

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12-20.12
01.03-31.03

21.12-27.12
03.01-11.01

28.12-02.01

12.01-29.02

ГЛАВНА ЗГРАДА / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА

1 Возрасно лице

35.2

45.1

90.2

39.6

1 Возр+1Дете ( 2-11,99)

36.3

64.3

67.6

42.9

2 Возрасни лица

48.4

85.8

90.2

57.2

АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА ДЕЛУКС

1 Возр+1Дете ( 2-11,99)

42.9

59.4

84.15

51.15

1 Возр+2Деца(2-11.99)

57.2

79.2

112.2

68.2

1 Возр+3(2-11.99)

57.2

79.2

112.2

68.2

2 Возрасни лица

57.2

79.2

112.2

68.2

2 Возр+1Дете (2-11.99)

57.2

79.2

112.2

68.2

2 Возр+2Деца(2-11.99)

57.2

79.2

112.2

68.2

3 Возрасни лица

71.5

99

140.2

85.2

ФАМИЛИЈАРЕН СВИТ ДЕЛУКС

2 Возр+2Деца(2-11.99)

92.4

127.6

180.4

114.4

2 Возрасни лица

92.4

127.6

180.4

114.4

3 Возр+1Дете(2-11.99)

92.4

127.6

180.4

114.4

3 Возр +2 Деца (2-11.99)

92.4

127.6

180.4

114.4

4 Возрасни лица

92.4

127.6

180.4

114.4

4 Возр+1Дете (2-11.99)

92.4

127.6

180.4

114.4

4 Возр +2 Деца (2-11.99)

92.4

127.6

180.4

114.4

5 Возрасни лица

103.9

143.5

202.9

128.7

АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ ДЕЛУКС

2 Возр + 2 Деца (2-11.99)

105.6

143

202.4

125.4

3 Возрасни лица

105.6

143

202.4

125.4

3 Возр+1Дете(2-11.99)

105.6

143

202.4

125.4

3 Возр+2Деца (2-11.99)

105.6

143

202.4

125.4

4 Возрасни лица

105.6

143

202.4

125.4

4 Возр+1Дете (2-11.99)

105.6

143

202.4

125.4

4 Возр+2Деца (2-11.99)

105.6

143

202.4

125.4

5 Возрасни лица

118.8

160.8

227.7

141

АПАРТМАН СО ТРИ СПАЛНИ ДЕЛУКС

4 Возр+2Деца (2-11.99)

155.1

206.8

297

183.7

5 Возрасни лица

155.1

206.8

297

183.7

5 Возр+1Дете

155.1

206.8

297

183.7

6 Возрасни лица

155.1

206.8

297

183.7

6 Возр +1Дете (2-11.99)

155.1

206.8

297

183.7

6 Возр +2 Деца (2-11.99)

155.1

206.8

297

183.7

7 Возрасни лица

168

224

321.7

199

Release periods:

February 11, 1900

February 12, 1900

February 12, 1900

20 дена

Политика на отказ на резервација:

7 дена

28 дена

28 дена

14 дена

Пенали:

30%

30%

1 ноќевање

30%

Период на отказ на резервација:

3 дена

3 дена

3 дена

3 дена

Пенали:

50%

50%

1 ноќевање

50%

Не појавување во хотел - пенали:

100%

100%

100%

100%

Минимум престој:

3 ноќевања

3 ноќевања

3 ноќевања

3 ноќевања

 

Во цената е вклучено:

Употреба на базен, парна бања, џакузи, сауна, интернет низ хотел и во соба, детско игралиште, превоз до гондолата и паркинг.

 

Доплата за Полупансион по лице на ден: 11еур за возрасен, 6еур за дете од 6-11,99год

Доплатата за Полупансион не е валидна за периодот на Божиќната вечера (25.12.2019) која е задолжителна и чини 19еур за возрасен а 10еур за дете од 6-11,99год

Новогодишна вечера- задолжителна: 98еур за Возрасен и 49еур за дете од 6-11,9год

Внатрешен паркинг – 5еур на ден – на лице место.

Бебешко креветче – бесплатно – на барање.

 

Политика на отказ:

Доцен отказ во сезона А, Б и Д – 1 ноќевање пенали, сезона Ц – 100% пенали.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ