Хотел Мурите се наоѓа во областа на Разлог, на 8км од Банско, располага со 3 згради, од кој зградата Камелија и Орхидеа не се поврзани со топла врска.

Хотелот располага со СПА центар: базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес. Хотелот располага со детски клуб, ресторани, надворешен паркинг, и обезбедува превоз до гондолата.

 

http://murite.bg/

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 


-15% Попуст за резервации направени до 15.11.2019, за период на престој од 01.12-27.12.2019 и 02.01-11.04.2020, со целосна уплата до 07.12.2019

-10% Попуст за резервации направени до 15.12.2019, за период на престој од 01.12-27.12.2019 и 02.01-11.04.2020, со целосна уплата до 07.12.2019


 

MURITE 4* RAZLOG

HALF BOARD / EUR

A
01.12.2019
19.12.2019

B
20.12.2019
27.12.2019

C
28.12.2019
01.01.2020

B
02.01.2020
18.01.2020

D
19.01.2020
20.02.2020

A
21.02.2020
11.04.2020

 

 

 

 

 

 

 

STANDARD

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА

2 Возрасни лица

41.8

61.6

85.8

61.6

57.2

41.8

1 Возрасно лице

31.35

46.2

64.35

46.2

42.9

31.35

1 Возр +1 Дете (0-5,99)

31.35

46.2

64.35

46.2

42.9

31.35

1 Возр +1 Дете (6-13,99)

31.35

46.2

64.35

46.2

42.9

31.35

DELUXE

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА

2 Возрасни лица

48.4

70.4

101.2

70.4

66

48.4

1 Возрасно лице

36.3

52.8

76

52.8

49.5

36.3

1 Возр +1 Дете (0-5,99)

36.3

52.8

76

52.8

49.5

36.3

1 Возр +1 Дете (6-13,99)

36.3

52.8

76

52.8

49.5

36.3

1-BED ROOM APARTAMENT

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА

2 Возрасни лица

48.4

68.2

99

68.2

63.8

48.4

3 Возрасни лица

60.5

85.2

123.7

85.2

79.75

60.5

2 Возр +1 Дете (0-13,99)

48.4

68.2

99

68.2

63.8

48.4

2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

48.4

68.2

99

68.2

63.8

48.4

2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99)

48.4

68.2

99

68.2

63.8

48.4

2 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99)

60.5

85.25

123.7

85.25

79.7

60.5

3 Возр +1 Дете (0-13,99)

60.5

85.25

123.7

85.25

79.7

60.5

1 BEDROOM APARTMENT DELUX

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

АПАРТМАН ДЕЛУКС СО 1 СПАЛНА

2 Возрасни лица

57.2

79.2

116.6

79.2

74.8

57.2

3 Возрасни лица

71.5

99

145.7

99

93.5

71.5

2 Возр +1 Дете (0-13,99)

57.2

79.2

116.6

79.2

74.8

57.2

2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

57.2

79.2

116.6

79.2

74.8

57.2

2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99)

57.2

79.2

116.6

79.2

74.8

57.2

2 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99)

71.5

99

145.7

99

93.5

71.5

3 Возр +1 Дете (0-13,99)

71.5

99

145.7

99

93.5

71.5

2-BED ROOM APARTMENT

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

АПАРТМАН СО 2 СПАЛНИ СОБИ

4 Возрасни лица

83.6

123.2

171.6

123.2

114.4

83.6

5 Возрасни лица

94.05

138.6

193

138.6

128.7

94.05

4 Возр +1 Дете (0-13,99)

83.6

123.2

171.6

123.2

114.4

83.6

4 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

83.6

123.2

171.6

123.2

114.4

83.6

4 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99)

83.6

123.2

171.6

123.2

114.4

83.6

4 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99)

94

138.6

193

138.6

128.7

94

5 Возр +1 Дете (0-13,99)

94

138.6

193

138.6

128.7

94

2 BEDROOM APARTMENT DELUX

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

АПАРТМАН ДЕЛУКС СО 2 СПАЛНИ СОБИ

4 Возрасни лица

96.8

140.8

202.4

140.8

132

96.8

5 Возрасни лица

108.9

158.4

227.7

158.4

148.5

108.9

4 Возр +1 Дете (0-13,99)

96.8

140.8

202.4

140.8

132

96.8

4 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

96.8

140.8

202.4

140.8

132

96.8

4 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99)

96.8

140.8

202.4

140.8

132

96.8

4 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99)

108.9

158.4

227.7

158.4

148.5

108.9

5 Возр +1 Дете (0-13,99)

108.9

158.4

227.7

158.4

148.5

108.9

3-BED ROOM APP

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

АПАРТМАН СО 3 СПАЛНИ СОБИ

6 Возрасни лица

125.4

184.8

257.4

184.8

171.6

125.4

7 Возрасни лица

135.8

200.2

278.8

200.2

185.9

135.8

6 Возр +1 Дете (0-13,99)

125.4

184.8

257.4

184.8

171.6

125.4

6 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

125.4

184.8

257.4

184.8

171.6

125.4

6 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99)

125.4

184.8

257.4

184.8

171.6

125.4

6 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99)

135.8

200.2

278.8

200.2

185.9

135.8

7 Возр +1 Деца (0-13,99)

135.8

200.2

278.8

200.2

185.9

135.8

3 BEDROOM APARTMENT DELUX

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

АПАРТМАН ДЕЛУКС СО 3 СПАЛНИ СОБИ

6 Возрасни лица

145.2

211.2

303.6

211.2

198

145.2

7 Возрасни лица

157.3

228.8

328.9

228.8

214.5

157.3

6 Возр +1 Дете (0-13,99)

145.2

211.2

303.6

211.2

198

145.2

6 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

145.2

211.2

303.6

211.2

198

145.2

6 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99)

145.2

211.2

303.6

211.2

198

145.2

6 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99)

157.3

228.8

328.9

228.8

214.5

157.3

7 Возр +1 Деца (0-13,99)

157.3

228.8

328.9

228.8

214.5

157.3

RELEASE DAYS

3//3

7//7

21//21

7//7

7//7

3//3

Период на продажба

Период на престој

Промоции

April 25, 2019

December 19, 2019

December 1, 2019

December 19, 2019

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

April 25, 2019

April 11, 2020

January 19, 2020

April 11, 2020

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

 

Во цените е вклучено:

Употреба на спа центар, базен, сауна, џакузи, фитнес, превоз до гондолата, wi-fi во лоби, детски клуб, надворешен паркинг.

Промоциите може да се комбинираат со попустот за рано букирање само од 10%

Доплата за Се Вклучено: 8еур возрасен, 4еур дете од 6-13,99год.

Новогодишна вечера-задолжителна: 60еур возрасен, 30еур дете од 6-13,99год.

Промоциите и попустите за рано букирање не се комбинираат.
Доплатата за Се вклучено – не подлежи на попуст за рано букирање.
Бебешко кревече – бесплатно (на барање)

 

Зграда Азалија – се наоѓаат сите делукс соби и апартмани, ресторанот и спа центарот.

Зграда Орхидеја и Камелија – се наоѓаат сите стандардни соби и апартмани, мегу зградите нема топла врска.

Минимум престој во новогодишниот период е 4 ноќевања.

 

ПОЛИТИКИ ЗА ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИИ:

Откази на резервации

Откази кои не подлежат на казнени пенали: – за период A -до 5 дена, за период D – до 3 дена, за период B -до 14 дена, за период C -до 21 ден.

За откази направени по истекот на рокот: период A, B, D – 50% од целата сума, период C – 100% од целата сума.

No Show: за периоди A, B, C, D – 100 % од вкупната сума

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ