Cornelia Boutique & SPA нуди стилски спа услуги, само 200 метри од голф теренот во Разлог. Тука, гостите можат да изберат помеѓу студиа и апартмани. Сите единици се опремени со панорамски балкон со поглед на планината Пирин. Банско е на 10-минутно возење од самиот хотел.

Импресивен спектар на велнес услуги, во понудата вклучува парна бања, сауна, и салон за масажа. Затворениот базен е исполнет со минерална вода. За време на зимската сезона, бесплатен шатл од / до гондолата дневно по распоред.

На лице место ресторанот служи бугарски и меѓународни гурмански јадења.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 


-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2019, ЗА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-26.12.2019 И 03.01-15.04.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2019

 


 

CORNELIA BOUTIQUE HOTEL & SPA ( apart hotel)

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12-26.12
01.03-15.04

03.01-29.02

27.12-02.01

DBL STANDARD / BB

1 Возрасно лице

41.8

48.4

77

1Возр+1Дете(2-11.99)

41.8

48.4

77

2 Возрасни лица

41.8

48.4

77

STUDIO / BB

1 Возрасно лице

41.8

48.4

77

1Возр+1Дете(2-11.99)

41.8

48.4

77

1Возр+2Деца(2-11.99)

49.5

56.1

84.7

2 Возрасни лица

41.8

48.4

77

2Возр+1Дете(2-11.99)

49.5

56.1

84.7

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

1Возр+1Дете(2-11.99)

52.8

63.8

99

1Возр+2Деца(2-11.99)

60.5

71.5

106.7

1Возр+3Деца(2-11.99)

68.2

79.2

114.4

2 Возрасни лица

52.8

63.8

99

2Возр+1Дете(2-11.99)

60.5

71.5

106.7

2Возр+2Деца(2-11.99)

68.2

79.2

114.4

3 Возрасни лица

69.3

80.3

115.5

FAMILY APARTMENT WITH ONE BEDROOM / BB

1Возр+1Дете(2-11.99)

52.8

63.8

99

1Возр+2Деца(2-11.99)

60.5

71.5

106.7

1Возр+3Деца(2-11.99)

68.2

79.2

114.4

2 Возрасни лица

52.8

63.8

99

2Возр+1Дете(2-11.99)

60.5

71.5

106.7

2Возр+2Деца(2-11.99)

68.2

79.2

114.4

3 Возрасни лица

69.3

80.3

115.5

3Возр+1Дете(2-11.99)

77

88

123.2

4 Возрасни лица

85.8

96.8

132

TWO BEDROOMS APARTMENT / BB

3Возр+1Дете(2-11.99)

88

99

154

3Возр+2Деца(2-11.99)

95.7

106.7

161.7

3Возр+3Деца(2-11.99)

103.4

114.4

169.4

4 Возрасни лица

88

99

154

4Возр+1Дете(2-11.99)

95.7

106.7

161.7

4Возр+2Деца(2-11.99)

103.4

114.4

169.4

5 Возрасни лица

104.5

115.5

170.5

Release periods:

5 дена

10 дена

25 дена

Отказ на резервација:

3 дена

7 дена

15 дена

Пенали:

1 ноќевање

1 ноќевање

100% пенали

NO SHOW пенали:

2 ноќевања

2 ноќевања

100% пенали

Минимум престој

-

2 ноќевања

3 ноќевања

 

Во цените е вклучено: интернет во главната зграда, употреба на внатрешен базен, сауна, парна бања, превоз до гондолата.

Промоциите и попустот Не се комбинираат.

Бебешко креветче бесплатно, на барање.

 

Доплати:

 

Доплата за ПОЛУПАНСИОН: на ден по лице: 11еур возрасно лице, 6еур дете од 4-11,99год.

Новогодишна вечера незадолжителна – 60еур возрасен, 25еур дете од 6-11,99год.

Божиќна вечера незадолжителна – 20еур возрасен, 10еур дете од 6-11,99год

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси ниту услужна такса

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ