http://www.kameliapamporovo.com/

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, САМО ЗА НАЕМ

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД


KAMELIA APART HOTEL 4* PAMPOROVO

ROOM ONLY / EUR

A
01.12.2019
18.12.2019

B
19.12.2019
26.12.2019

C
27.12.2019
02.01.2020

B
03.01.2020
12.01.2020

D
13.01.2020
19.01.2020

E
20.01.2020
04.03.2020

A
05.03.2020
15.04.2020

STUDIO

СТУДИО

 

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА НА ДЕН

v

1 Возрасно лице

48.4

77

110

77

55

68.2

48.4

2 Возрасно лице

48.4

77

110

77

55

68.2

48.4

1 Возр +1 Дете (0-5,99)

48.4

77

110

77

55

68.2

48.4

1-BED ROOM APARTAMENT

АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА

 

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА НА ДЕН

2 Возрасно лице

52.8

81.4

118.8

81.4

59.4

74.8

52.8

3 Возрасни лица

73.9

113.9

166.3

113.9

83.1

104.7

73.9

2 Возр +1 Дете (0-5,99)

52.8

81.4

118.8

81.4

59.4

74.8

52.8

2 Возр +1 Дете (6-11,99)

63.3

97.6

142.5

97.6

71.2

89.7

63.3

2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

52.8

81.4

118.8

81.4

59.4

74.8

52.8

2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99)

63.3

97.6

142.5

97.6

71.2

89.7

63.3

2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99)

73.9

113.9

166.3

113.9

83.1

104.7

73.9

2-BED ROOM APARTMENT

АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ

 

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА НА ДЕН

4 Возрасни лица

88

132

206.8

132

96.8

123.2

88

5 Возрасни лица

105.6

158.4

248.1

158.4

116.16

147.8

105.6

4 Возр +1 Дете (0-5,99)

88

132

206.8

132

96.8

123.2

88

4 Возр +1 Дете (6-11,99)

96.8

145.2

227.48

145.2

106.48

135.5

96.8

4 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

88

132

206.8

132

96.8

123.2

88

4 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99)

96.8

145.2

227.4

145.2

106.4

135.5

96.8

4 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99)

105.6

158.4

248.1

158.4

116.1

147.8

105.6

3-BED ROOM APP

АПАРТМАН СО ТРИ СПАЛНИ

 

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА НА ДЕН

6 Возрасни лица

118.8

191.4

290.4

191.4

132

171.6

118.8

7 Возрасни лица

134.6

216.9

329.1

216.9

149.6

194.4

134.6

6 Возр +1 Дете

(0-5,99)

118.8

191.4

290.4

191.4

132

171.6

118.8

6 Возр +1 Дете

(6-11,99)

126.7

204.1

309.7

204.1

140.8

183

126.7

6 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

118.8

191.4

290.4

191.4

132

171.6

118.8

6 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99)

126.7

204.1

309.7

204.1

140.8

183

126.7

6 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99)

134.6

216.9

329.1

216.9

149.6

194.4

134.6

RELEASE DAYS

7//14

7//14

26//26 - 01.12.2019

7//14

7//14

7//14

7//14

Доплата за Појадок

Возр. Лице

6еур

Дете од 6-11.99год

4еур

Доплата за Полупансион

Возр. Лице

16еур

Дете од 6-11.99год

9еур

 

 Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, теретана, остава за зимска опрема, интернет (кабелски во соба, безжичен во заедничките простории),паркинг, аниматори за деца.

-Сите апартмани се опремени со чајна кујна со софа за седење / спиење и трпезариска маса, ТВ, интернет, телефон, камин, купатило со туш. Чајната кујна е опремена со фрижидер, микробранова, решо, автомат за вода, кафе мат, тостер.

-Сите студиа се без балкон и се наоѓаат на низок спрат

-Ски школа за деца инволвира почетнички курс по скијање, игри на снег и внатрешни активности.

-Попустот за рано букирање е валиден за концептите: појадок и вечера. Новогодишната и Божиќната вечера не подлежат на попусти.

-Новогодишната и Божиќната вечера се задолжителни во самиот хотел,

-Новогодижна вечера – 90еур возрасен, 45еур дете од 3-11,99год

-Божиќна вечера – 40еур возрасен, 20еур дете од 6-11,99год

 

-Задолжителна туристичка такса по лице од 1€ на ден

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3€ возрасен, 1,5еур дете од 2-11,99

 

Политика за отказ:
Откази кои не подлежат на казнени пенали:
Сезони A, D, E – 2 дена, сезона B – 3 дена, сезона C – 21 ден
Подоцни откази: казнени пенали од 1 ноќевање, за сезона C – 100 % од вкупната сума
No Show: казнени пенали од 2 ноќевања, сезона C – 100 % од вкупната сума.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ