Хотелот Орловец се наоѓа на 1600м надморска височина, во самиот центар на Ски Центарот Помпорово. Хотелот е целосно реновиран, сите соби и СПА центарот.

Хотелот располага со ресторан, лоби бар, пиано бар, спа, базен, џакузи, хидромасажа, масажа, парна бања, затворен паркинг, wi-fi, vichy туш и солариум. Хотелот ги реновираше сите соби заедно со велнес центарот и рекреативниот центар.

 

Цените се изразени по СОБА НА ДЕН на ДЕН, на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК или ПОЛУПАНСИОН
Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд.

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019

 

 

 

ORLOVETS 5* PAMPOROVO

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

A
01.12.2019
20.12.2019

B
21.12.2019
27.12.2019

C
28.12.2019
03.01.2020

B
04.01.2020
17.01.2020

D
18.01.2020
21.02.2020

B
22.02.2020
06.03.2020

A
07.03.2020
20.04.2020

STANDART

ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

70.4

81.4

143

81.4

96.8

81.4

70.4

3 Возрасни лица

96.8

111.9

196.6

111.9

133.1

111.9

96.8

1 Возрасно лице

53.9

59.4

143

59.4

67.1

59.4

53.9

1 Возр +1 Дете (0-4,99)

53.9

59.4

143

59.4

67.1

59.4

53.9

1 Возр +1 Дете (5-11,99)

61.6

71.2

125.1

71.2

84.7

71.2

61.6

1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99)

61.6

71.2

125.1

71.2

84.7

71.2

61.6

1 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99)

79.2

91.5

160.8

91.5

108.9

91.5

79.2

2 Возр +1 Дете (0-4,99)

70.4

81.4

143

81.4

96.8

81.4

70.4

2 Возр +1 Дете (5-11,99)

88

101.7

178.7

101.7

121

101.7

88

APARTMENT

АПАРТМАН

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

107.8

118.8

180.4

118.8

134.2

118.8

107.8

3 Возрасни лица

148.2

163.3

248

163.35

184.5

163.3

148.2

2 Возр +1 Дете (0-4,99)

107.8

118.8

180.4

118.8

134.2

118.8

107.8

2 Возр +1 Дете (5-11,99)

134.7

148.5

225.5

148.5

167.7

148.5

134.7

2 Возр +2 Деца (0-4,99) (0-4,99)

107.8

118.8

180.4

118.8

134.2

118.8

107.8

2 Возр +2 Дете (0-4,99) (5-11,99)

134.7

148.5

225.5

148.5

167.7

148.5

134.7

2 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99)

161.7

178.2

270.6

178.2

201.3

178.2

161.7

 

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2019
20.12.2019

B
21.12.2019
27.12.2019

C
28.12.2019
03.01.2020

B
04.01.2020
17.01.2020

D
18.01.2020
21.02.2020

B
22.02.2020
06.03.2020

A
07.03.2020
20.04.2020

STANDART

ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

81.4

92.4

154

92.4

107.8

92.4

81.4

3 Возрасни лица

111.9

127

211.7

127

148.2

127

112

1 Возрасно лице

59.4

64.9

154

64.9

72.6

64.9

59.4

1 Возр +1 Дете (0-4,99)

59.4

64.9

154

64.9

72.6

64.9

59.4

1 Возр +1 Дете (5-11,99)

71.2

80.8

134.7

80.8

94.3

80.85

71.2

1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99)

71.2

80.85

134.7

80.8

94.3

80.85

71.2

1 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99)

91.5

103.9

173.2

103.9

121.2

103.9

91.5

2 Возр +1 Дете (0-4,99)

81.4

92.4

154

92.4

107.8

92.4

81.4

2 Возр +1 Дете (5-11,99)

101.7

115.5

192.5

115.5

134.7

115.5

101.7

APARTMENT

АПАРТМАН

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

118.8

129.8

191.4

129.8

145.2

129.8

118.8

3 Возрасни лица

163.35

178.4

263.1

178.4

199.6

178.4

163.3

2 Возр +1 Дете (0-4,99)

118.8

129.8

191.4

129.8

145.2

129.8

118.8

2 Возр +1 Дете (5-11,99)

148.5

162.25

239.25

162.25

181.5

162.2

148.5

2 Возр +2 Деца (0-4,99) (0-4,99)

118.8

129.8

191.4

129.8

145.2

129.8

118.8

2 Возр +2 Дете (0-4,99) (5-11,99)

148.5

162.25

239.2

162.2

181.5

162.2

148.5

2 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99)

178.2

194.7

287.1

194.7

217.8

194.7

178.2

RELEASE DAYS

5//7

5//7

18//18 - 10.12.2019

5//7

5//7

5//7

5//7

 

Во цената е вклучено:користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, паркинг, превоз до ски терените, интернет.

 

ДОПЛАТИ:
Туристичка такса по лице на ден, од 1еур
Услужна такса по лице за целиот престој од 3еур , и 1,5еур за дете од 2-11,99год

 

Божиќната вечера и Новогодишна вечера- задолжителна.

Новогодишна вечера: 55еур, дете од 2-11,99год – 35еур, Божиќна 25еур возрасен, 15еур дете од 2-11

99год

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:
No Show: A, B и D – пенали од 1 ноќевање; C – 100% задршка на средства.
Бебешко креветче – бесплано ( на барање )

 

Минимум престој во висока сезона 3 ноќевања.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ