http://www.saintivanrilski.com/en/

 

Св. Иван Рилски е совршеното место да си го поминете вашиот одмор, лоциран е на 800м од ски лифтот. Хотелот за своите гости им нуди бесплатно користење на внатрешниот базен, турска бања, фитнес сала како и бесплатен шатл за гостите до гондолата. Свети Иван Рилски се простира на површтина од 13,000 м2.

Хотелот располага со: електронски игри (со доплата) сеф на рецепција (со доплата) room service, ресторан, a la carte ресторан, меана (ресторан со национален стил) SPA-центар, салон за убавина, сала за конференција, бизнис центар, продавница, перална (со доплата)

-Во собите- два одделни или еден брачен кревет, ТВ, мини-бар, телефон, интернет(бесплатно), тоалет, фен за коса, балкон, клима, чистење – секој ден, промена на постелнина – 3 пати неделно, крпи – секој ден

-Апартмани- дневна соба и спална соба, целосно опремена кујна

-Делукс соба – 55м2 – 6 соби во главната зграда, брачно легло, фотеља која не се спушта, софа, тоалет, поголеми во квардатура со два мијалника и биде, тв, телефон, мини бар.

-Во студио: две оделни легла или брачен кревет, целосно опремена кујна, електричен бокал

Во главната зграда каде е спа центарот и рестораните, се наоѓаат само двокреветни соби, студијата и апартманите се во други објекти кои не се поврзани со главната зграда со топла врска.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ВАЖАТ ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2019

 

ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 28.12-12.01.2020 ВАЖИ СЛЕДНИОТ ПОПУСТ:

 


-10“ ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 25.11.2019


 

ST.IVAN RILSKI 4* BANSKO

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

A
01.12.2019
27.12.2019

C
28.12.2019
02.01.2020

B
03.01.2020
12.01.2020

A
13.01.2020
26.01.2020

B
27.01.2020
16.02.2020

A
17.02.2020
31.03.2020

DELUXE

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

ДЕЛУКС ДВОКРЕВЕТНА

2 Возрасни лица

66

136.4

79.2

66

79.2

66

3 Возрасни лица

90.2

184.8

106.7

90.2

106.7

90.2

1 Возрасно лице

59.4

123.2

71.5

59.4

71.5

59.4

1 Возр +1 Дете (0-5,99)

59.4

123.2

71.5

59.4

71.5

59.4

1 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

59.4

123.2

71.5

59.4

71.5

59.4

1 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99)

59.4

123.2

71.5

59.4

71.5

59.4

1 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99)

68.2

132

80.3

68.2

80.3

68.2

2 Возр +1 Дете (0-5,99)

66

136.4

79.2

66

79.2

66

2 Возр +1 Дете (6-11,99)

74.8

145.2

88

74.8

88

74.8

STANDART

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА

2 Возрасни лица

66

136.4

79.2

66

79.2

66

3 Возрасни лица

90.2

184.8

106.7

90.2

106.7

90.2

1 Возрасно лице

59.4

123.2

71.5

59.4

71.5

59.4

1 Возр +1 Дете (0-5,99)

59.4

123.2

71.5

59.4

71.5

59.4

1 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

59.4

123.2

71.5

59.4

71.5

59.4

1 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99)

59.4

123.2

71.5

59.4

71.5

59.4

1 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99)

68.2

132

80.3

68.2

80.3

68.2

2 Возр +1 Дете (0-5,99)

66

136.4

79.2

66

79.2

66

2 Возр +1 Дете (6-11,99)

74.8

145.2

88

74.8

88

74.8

SINGLE 1 PAX ONLY

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

ЕДНОКРЕВЕТНА

1 Возрасно лице

56

115.5

67

56

67

56

 

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2019
27.12.2019

C
28.12.2019
02.01.2020

B
03.01.2020
12.01.2020

A
13.01.2020
26.01.2020

B
27.01.2020
16.02.2020

A
17.02.2020
31.03.2020

DELUXE

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЛУПАНСИОН

 

ДЕЛУКС ДВОКРЕВЕТНА

2 Возрасни лица

90.2

160.6

103.4

90.2

103.4

90.2

3 Возрасни лица

122.1

217.8

139.7

122.1

139.7

122.1

1 Возрасно лице

71.5

135.3

83.6

71.5

83.6

71.5

1 Возр +1 Дете (0-5,99)

71.5

135.3

83.6

71.5

83.6

71.5

1 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

71.5

135.3

83.6

71.5

83.6

71.5

1 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99)

71.5

135.3

83.6

71.5

83.6

71.5

1 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99)

84.7

148.5

96.8

84.7

96.8

84.7

2 Возр +1 Дете (0-5,99)

90.2

160.6

103.4

90.2

103.4

90.2

2 Возр +1 Дете (6-11,99)

103.4

173.8

116.6

103.4

116.6

103.4

STANDART

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА

2 Возрасни лица

90.2

160.6

103.4

90.2

103.4

90.2

3 Возрасни лица

122.1

217.8

139.7

122.1

139.7

122.1

1 Возрасно лице

71.5

135.3

83.6

71.5

83.6

71.5

1 Возр +1 Дете (0-5,99)

71.5

135.3

83.6

71.5

83.6

71.5

1 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

71.5

135.3

83.6

71.5

83.6

71.5

1 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99)

71.5

135.3

83.6

71.5

83.6

71.5

1 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99)

84.7

148.5

96.8

84.7

96.8

84.7

2 Возр +1 Дете (0-5,99)

90.2

160.6

103.4

90.2

103.4

90.2

2 Возр +1 Дете (6-11,99)

103.4

173.8

116.6

103.4

116.6

103.4

За резервација напревена до

Период на престој

Промоции

March 28, 2019

December 27, 2019

December 1, 2019

December 27, 2019

7=6, 10=9, 14=12

March 28, 2019

February 16, 2020

January 13, 2020

February 16, 2020

7=6, 10=9, 14=12

March 28, 2019

March 31, 2020

February 9, 2020

March 31, 2020

7=6, 10=9, 14=12

Генерални услови:

Попустите и промоциите можат да се комбинираат. Но не се калкулира на оброкот во Студиа и Апартмани.

Во цената е вклучено:парна бања, сауна, базен, ледена соба, превоз до гондоата, Wi-fi во заедничките простории и соби

Доплата за паркинг: 5 еур на ден. Доплата за специфичен број на соба 15еур.

Бебешко креветче – бесплатно

Деца до 5.99 год не плаќаат за Божиќна и Новогодишна вечера и не постои детско мени.

Новогодишната вечера е задолжителна, Божиќната вечера – незадолжителна.

Доплата за делукс двокреветна соба е 15еур по соба на ден.

Доплата за домашни миленици – еднократно – 20еур, и тие се прифаќаат само во анекс зградите.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Политика на отказ:

Доцен отказ 2 ноќевања пенали, не појавување во хотел 1 ноќевања пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ:
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ