Perun & Platinum Casino 4* се наоѓа на 500м од гондолата и 900м од историскиот центар на банско.

Хотелот располага со казино, спа центар, бар, ресторан и пијано бар. Сите соби се опремени со кабловска, тоалет, мини бар.

http://www.hotelperunbansko.com/

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД.

 

-05% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.11.2019

 

 

PLATINUM HOTEL & CASINO - BANSKO 4*

ПОЛУПАНСИОН

29.11-20.12.2019
05.01-18.01.2020
02.02-28.03.2020

19.01-01.02.2020

21.12-27.12.2019
02.01-04.01.2020

28.12-01.01.2020

ДВОКРЕВЕТНА ЕКО СОБА / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

60.5

69.3

85.8

134.2

1Возр+1Дете(2-11.99)

73.1

80.8

96.2

141.4

1Возр+2Деца(2-11.99)

83.6

92.4

110

161.7

2 Возрасни лица

83.6

92.4

110

161.7

2Возр+1Дете(2-5,99)

83.6

92.4

110

161.7

2Возр+1Дете(6-11,99)

104.5

115.5

137.5

202.1

3 Возрасни лица

117

129.3

154

226.3

ДВОКРЕВЕТНА СОБА БЕЗ БАЛКОН / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

62.7

73.7

90.2

140.8

1Возр+1Дете(2-11.99)

75

84.7

101

150.15

1Возр+2Деца(2-11.99)

85.8

96.8

115.5

171.6

2 Возрасни лица

85.8

96.8

115.5

171.6

2Возр+1Дете(2-5,99)

85.8

96.8

115.5

171.6

2Возр+1Дете(6-11,99)

107.2

121

144.3

214.5

3 Возрасни лица

120.1

135.5

161.7

240.2

ДВОКРЕВЕТНА СОБА СО БАЛКОН / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

64.9

75.9

92.4

144.1

1Возр+1Дете(2-11.99)

77

86.6

104.9

154

1Возр+2Деца(2-11.99)

88

99

119.9

176

2 Возрасни лица

88

99

119.9

176

2Возр+1Дете(2-5,99)

88

99

119.9

176

2Возр+1Дете(6-11,99)

110

123.7

149.8

220

3 Возрасни лица

123.2

138.6

167.86

246.4

JUNIOR SUITE / ЦЕНА ПО СОБА АН ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

106.7

119.9

143

212.3

1Возр+1Дете(2-11.99)

106.7

119.9

143

212.3

1Возр+2Деца(2-11.99)

106.7

119.9

143

212.3

1Возр+3Деца(2-11.99)

133.3

149.8

178.7

265.3

2 Возрасни лица

106.7

119.9

143

212.3

2Возр+1Дете(2-11.99)

106.7

119.9

143

212.3

2Возр+2Деца(2-11.99)

133.3

149.8

178.7

265.3

3 Возрасни лица

149.3

167.8

200.2

297.2

3Возр+1Дете(2-11.99)

149.3

167.8

200.2

297.2

Release periods:

7 дена

7 дена

10 дена

December 1, 2019

Отказ на резервација:

5 дена

5 дена

7 дена

December 1, 2019

Пенали:

1 ноќевање

1 ноќевање

1 ноќевање

100 % пенали

NO SHOW пенали:

2 ноќевања

2 ноќевања

2 ноќевања

100 % пенали

Минимум престој:

2 ноќевања

2 ноќевања

3 ноќевања

3 ноќевања

 

Во цената е вклучено: употреба на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, трансфер до гондолата по распоред, фитнес, интернет, надворешен паркинг.

Бебешко креветче – бесплатно – на барање

Ланч пакетот се состои од вода, сендвич, овошје или слатки.

 

ДОПЛАТИ:

-ланч пакет – 9еурвозрасен, 5еур дете од 2-11,99год

-Новогодишна вечера – задолжителна – 82еур возрасен, 41еур дете од 2-11,99год

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: 50% пенали за новогодишниот период, 1 ноќевање пенали за сите останати сезони

Не појавување во хотел: 50% пенали за новогодишниот период, 2 ноќевања пенали за сите останати сезони.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ:
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ