Хотелот Festa Chamkoria е лоциран во Боровец на 1200 метри оддалеченост од Гондолата.

Хотелот располага со спа центар, паркинг, остава за скии и спортска опрема, ресторан, лоби бар со камин и две конференциски сали.

Спа центарот е опремен со внатрешен базен, најразлични типови на третмани за лице и тело, масажи, сауна, ароматична сауна, парна бања, релакс соба, фитнес сала и солариум.

Сите соби се луксузно уредени со центарално греење и ладење. Опремени се со телефон, плазма ТВ, кабелска телевизија, мини бар, балкон, купатило. Она што го прави хотелот уникатен е всушност дизајнот на собите, кои имаат два стила и тоа зима и лето.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД.

 

 

FESTA CHAMKORIA 4* БОРОВЕЦ

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2019
20.12.2019

B
21.12.2019
27.12.2019

C
28.12.2019
01.01.2020

D
02.01.2020
13.01.2020

E
14.01.2020
25.01.2020

F
26.01.2020
15.02.2020

G
16.02.2020
04.03.2020

H
05.03.2020
09.04.2020

STANDART

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА

2 Возрасни лица

48.4

74.8

145.2

88

77

90.2

72.6

57.2

1 Возрасно лице

36.3

56.1

105.6

62.7

55

64.9

51.7

43

1 Возр +1 Дете (0-2,99)

36.3

56.1

105.6

62.7

55

64.9

51.7

43

1 Возр +1 Дете (3-12,99)

36.3

56.1

109

66

57.7

67.6

54.4

43

1 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99)

36.3

56.1

109

66

57.7

67.6

54.4

43

2 Возр +1 Дете (0-2,99)

48.4

74.8

145.2

88

77

90.2

72.6

57.2

JUNIOR SUITE

ЈУНИОР СВИТ

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

57.2

85.8

160.6

99

88

101.2

81.4

68.2

3 Возрасни лица

78.6

118

220.8

136

121

139

112

93.7

2 Возр +1 Дете (0-12,99)

57.2

85.8

160.6

99

88

101.2

81.4

68.2

2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-12,99)

57.2

85.8

160.6

99

88

101.2

81.4

68.2

2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99)

71.5

107.2

200.7

123.7

110

126.5

101.7

85.2

3 Возр +1 Дете (0-12,99)

78.65

118

220.8

136

121

139.1

112

93.7

APPARTMENT

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

АПАРТМАН

2 Возрасни лица

66

99

189.2

118.8

103.4

121

96.8

79.2

3 Возрасни лица

90.7

136

260

163.3

142

166.3

133.1

109

2 Возр +1 Дете (0-12,99)

66

99

189.2

118.8

103.4

121

96.8

79.2

2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-12,99)

66

99

189.2

118.8

103.4

121

96.8

79.2

2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99)

82.5

123.7

236.5

148.5

129.2

151.2

121

99

3 Возр +1 Дете (0-12,99)

90.7

136.1

260

163.3

142

166.3

133.1

108.9

RELEASE DAYS

2//2

3//3

21//21

7//7

7//7

5//5

3//3

2//2

Период на резервација

Период на сместување

Промоции

November 1, 2019

December 20, 2019

December 1, 2019

December 20, 2019

7=6

November 1, 2019

January 25, 2020

January 8, 2020

January 25, 2020

7=6

November 1, 2019

February 15, 2020

January 18, 2020

February 15, 2020

7=6

November 1, 2019

April 9, 2020

March 5, 2020

April 9, 2020

7=6

 Во цените е вклучено: употреба на базен, сауна, парна бања, релакс зона, интернет низ целиот хотел, паркинг, превоз до гондолата по распоред.

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат. Промоциите стапуваат на важност од кога ке помине периодот за рана резервација т.е Попустите.

Новогодишната вечера и Божиќната вечера се задолжителни.

Новогодишна вечера – 50еур возр лице, 25еур дете од од 3-12,99год

Божиќна вечера – 25еур возр лице, 12еур дете од 2-12,99год

 

Минимум престој 3 ноќевања, за Новогодшниот период 5 ноќевања.

 

Политика на отказ:

Доцен отказ во сезона: А, Б, Д, Г, Ф, Е – 1 ноќевање пенали, Ц – 100% пенали

Непојавување во хотел 2 ноќевања пенали, Ц-сезона – 100% пенали.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ