Хотелот Самоков се наоѓа на 180м од ски лифтот и 90м од центарот. Располага со 250 соби. Спа центарот се состои од фитнес сала, внатрешен базен, масажа, солариум, сауна и парна бања.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 


-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2019

 


 

SAMOKOV 4* BOROVEC

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

A
21.12.2019
27.12.2019

B
28.12.2019
03.01.2020

C
04.01.2020
17.01.2020

D
18.01.2020
31.01.2020

C
01.02.2020
21.02.2020

D
22.02.2020
28.02.2020

A
29.02.2020
31.03.2020

STANDART

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА

2 Возрасни лица

57.2

103.4

77

66

77

66

57.2

3 Возрасни лица

81.5

147.3

109.7

94

109.7

94

81.5

1 Возрасно лице

47.3

70.4

57.2

51.7

57.2

51.7

47.3

1 Возр +1 Дете (0-4,99)

47.3

70.4

57.2

51.7

57.2

51.7

47.3

1 Возр +1 Возр (5-11,99)

42.9

77.5

57.7

49.5

57.7

49.5

42.9

1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99)

42.9

77.5

57.7

49.5

57.7

49.5

42.9

1 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99)

57.2

103.4

77

66

77

66

57.2

2 Возр +1 Дете (0-4,99)

57.2

103.4

77

66

77

66

57.2

2 Возр +1 Дете (5-11,99)

71.5

129.2

96.2

82.5

96.2

82.5

71.5

 

ПОЛУПАНСИОН

A
21.12.2019
27.12.2019

B
28.12.2019
03.01.2020

C
04.01.2020
17.01.2020

D
18.01.2020
31.01.2020

C
01.02.2020
21.02.2020

D
22.02.2020
28.02.2020

A
29.02.2020
31.03.2020

STANDART

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА

2 Возрасни лица

66

114.4

88

77

88

77

66

3 Возрасни лица

94

163

125.4

109.7

125.4

109.7

94

1 Возрасно лице

51.7

75.9

62.7

57.2

62.7

57.2

51.7

1 Возр +1 Дете (0-4,99)

51.7

75.9

62.7

57.2

62.7

57.2

51.7

1 Возр +1 Возр (5-11,99)

49.5

85.8

66

57.7

66

57.7

49.5

1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99)

49.5

85.8

66

57.7

66

57.7

49.5

1 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99)

66

114.4

88

77

88

77

66

2 Возр +1 Дете (0-4,99)

66

114.4

88

77

88

77

66

2 Возр +1 Дете (5-11,99)

82.5

143

110

96.25

110

96.25

82.5

RELEASE DAYS

5//3

21//15

10//5

10//5

10//5

10//5

5//3

Период на продажба

Период на сместување

Промоции

November 11, 2019

January 22, 2020

January 4, 2020

January 22, 2020

5=4, 6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12

November 11, 2019

March 31, 2020

March 7, 2020

March 31, 2020

5=4, 6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12

 

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера) и употреба на базен, паркинг доколку има расположливи места

Бебешко креветче – бесплатно

 

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат.

 

ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера – задолжителна – 45еур возрасен, 30еур дете од 2-11,99год

-Божиќна вечера – незадолжителна – 35еур возрасен, 20еур дете од 2-11,99год

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур.

 

Минимум престој од 5 ноќевања во период од 28.12-03.01.2020, останатиот период 3 ноќевања.

 

Политика за откажување на резервации:

-Отказ без задршка на средства: A – 3 дена / B – 15 дена / C and D – 5 дена.

-Влегувајќи во release периодот доцните откази се наплатуваат: 3 ноќевања во периодот “B”, 2 ноќевања во периодот “C” и “D” и 1 ноќевање во другите периоди

-No shows: пенали од 100% од сумата за период “B” и 50% од сумата за останатите периоди.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ