Прекрасен хотел кој располага со базен, парна бања, фитнес центар, ресторан, лоциран на 100м од ски терените во Боровец

Опис на собите: вкупно 65 соби, опремени со: минибар, сеф, кабелска ТВ, телефон, интернет, бања

http://www.borovetshills-bg.com/

  

 

BOROVETS HILLS 5* BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

A
10.12.2019
27.12.2019

C
28.12.2019
31.12.2019

B
01.01.2020
18.01.2020

D
19.01.2020
08.02.2020

B
09.02.2020
22.02.2020

D
23.02.2020
29.02.2020

A
01.03.2020
31.03.2020

STANDARD

СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

77

198

117.7

95.7

117.7

95.7

77

3 Возрасни лица

103.9

267.3

158.8

129.1

158.8

129.1

103.9

1 Возрасно лице

53.9

198

82.5

66.9

82.5

66.9

53.9

1 Возр +1 Дете (0-3,99)

53.9

198

82.5

66.9

82.5

66.9

53.9

1 Возр +1 Дете (4-11,99)

61.6

158.4

94.1

76.5

94.16

76.5

61.6

1 Возр 2 Деца (0-3,99) (4-11,99)

61.6

158.4

94.1

76.5

94.16

76.5

61.6

1 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99)

77

198

117.7

95.7

117.7

95.7

77

2 Возр +1 Дете (0-3,99)

77

198

117.7

95.7

117.7

95.7

77

2 Возр +1 Дете (4-11,99)

92.4

237.6

141.2

114.8

141.2

114.8

92.4

STUDIO

СТУДИО

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

86.9

217.8

137.5

108.9

137.5

108.9

86.9

3 Возрасни лица

117.315

294

185.6

147

185.6

147

117.3

2 Возр +1 Дете (0-3,99)

86.9

217.8

137.5

108.9

137.5

108.9

86.9

2 Возр +1 Дете (4-11,99)

104.2

261.3

165

130.68

165

130.68

104.28

2 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99)

86.9

217.8

137.5

108.9

137.5

108.9

86.9

2 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99)

104.2

261.3

165

130.6

165

130.6

104.2

2 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99)

121.6

304.9

192.5

152.4

192.5

152.4

121.6

3 Возр +1 Дете (0-3,99)

117.3

294

185.6

147

185.6

147

117.3

3 Возр +1 Дете (4-11,99)

134.6

337.5

213.1

168.7

213.1

168.7

134.6

1-BED ROOM APARTMENT

АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

97.9

232.1

150.7

122.1

150.7

122.1

97.9

3 Возрасни лица

132.165

313.3

203.4

164.8

203.4

164.8

132.1

2 Возр +1 Дете (0-3,99)

97.9

232.1

150.7

122.1

150.7

122.1

97.9

2 Возр +1 Дете (4-11,99)

117.48

278.5

180.8

146.5

180.8

146.5

117.4

2 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99)

97.9

232.1

150.7

122.1

150.7

122.1

97.9

2 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99)

117.48

278.5

180.84

146.52

180.84

146.52

117.48

2 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99)

137.06

324.9

210.98

170.9

210.98

170.94

137.06

3 Возр +1 Дете (0-3,99)

132.165

313.3

203.4

164.8

203.4

164.8

132.1

3 Возр +1 Дете (4-11,99)

151.745

359.7

233.5

189.255

233.585

189.255

151.7

2-BED ROOM APARTMENT

АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

4 Возрасни лица

145.2

387.2

224.4

180.4

224.4

180.4

145.2

5 Возрасни лица

166.9

454.9

263.6

211.9

263.6

211.9

166.9

4 Возр +1 Дете (0-3,99)

145.2

387.2

224.4

180.4

224.4

180.4

145.2

4 Возр +1 Дете (4-11,99)

159.72

425.9

246.8

198.4

246.8

198.4

159.7

4 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99)

145.2

387.2

224.4

180.4

224.4

180.4

145.2

4 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99)

159.72

425.9

246.8

198.4

246.8

198.4

159.7

4 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99)

174.24

464.6

269.2

216.4

269.2

216.4

174.2

5 Возр +1 Дете (0-3,99)

166.98

454.9

263.6

211.9

263.6

211.9

166.9

5 Возр +1 Дете (4-11,99)

181.5

493.6

286.1

230

286.1

230

181.5

RELEASE DAYS

3//2

14//10

7//5

7//3

7//5

7//3

3//2

Период на резервирање

Период на престој

Промоции

May 30, 2019

February 8, 2020

January 19, 2020

February 8, 2020

6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=13

May 30, 2019

March 31, 2020

February 23, 2020

March 31, 2020

6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=13

 

 

Во цената е вклучено: Појадок и вечера, употреба на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, ски бус, сеф и интернет, паркинг.

 

Попустот за рана резервација НЕ може да се комбинира со Промоциите.

Новогодишната вечера е зазолжителна – 80еур возрасен, дете од 4-11,99год – 35еур

Бебешко креветче – бесплатно

 

Политика на отказ: Доцен отказ – 1 ноќевање пенали, не појавување во хотел – 1 ноќевање пенали.

 

Доплати:

 

Задолжителна туристичка такса по 1еур на ден по лице, бебе до 1,99год – не плаќа

Задолжителна услужна такса по лице, еднократна за цел престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ