Реновираниот Хотел Лион, се наоѓа во помирен дел на Боровец, и нуди затворен базен и бесплатен превоз до ски лифтовите. Хотелот исто располага со, ресторан, лоби бар, велнес центар, соби за непушачи, паркинг, собен сервис, сервис за пеглање и перење, менувачница, билјард, пинг понг.

Спа центарот располага со затворен базен, сауна, парна бања, турска бања, амам и можност за масажни третмани со доплата.

Секоја хотелска соба располага со ТВ, мини бар, телефон, бања со када.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 

 

 

LION 4*

28.12-03.01.2020

04.01-10.01.2020; 15.02-21.02.2020

15.12-27.12.2019; 11.01-17.01.2020; 25.01-14.02.2020
22.02-28.02.2020

01.12-14.12.2019; 19.01-25.01.2020; 23.02-31.03.2020

DOUBLE STANDARD / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

132

57.2

55

51.7

1 Возр+1Дете (2-11.99)

119.35

73.15

69.3

61.6

2 Возрасни лица

136.4

83.6

79.2

70.4

DOUBLE LARGE / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

143

92.4

88

77

1 Возр+1Дете (2-11.99)

125.125

80.85

77

67.375

1 Возр+2 Деца(2-11.99)

151.525

98.45

93.5

81.675

2 Возрасни лица

143

92.4

88

77

2Возр+1Дете(2-11.99)

169.4

110

104.5

91.3

3 Возрасни лица

192.5

125.4

117.7

104.5

FAMILY ROOM / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

154

110

103.4

92.4

1 Возр+1Дете (2-11.99)

134.75

96.25

90.475

80.85

1 Возр+2 Деца(2-11.99)

159.5

113.85

106.975

95.15

1 Возр+2 Деца(2-11.99)

187.55

131.45

123.475

109.45

2 Возрасни лица

154

110

103.4

92.4

2Возр+1Дете(2-11.99)

180.4

127.6

119.9

106.7

2Возр+2Деца(2-11.99)

206.8

145.2

136.4

121

3 Возрасни лица

206.8

162.8

156.2

145.2

3 Возр+1Дете(2-11..99)

233.2

162.8

152.9

135.3

4 Возрасни лица

259.6

180.4

169.4

149.6

ONE BEDROOM APARTMENT / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

264

187

176

154

1 Возр+1Дете (2-11.99)

264

187

176

154

1 Возр+2 Деца(2-11.99)

264

187

176

154

1 Возр+2 Деца(2-11.99)

264

187

176

154

1Возр+4Деца(2-11.99)

264

187

176

154

2 Возрасни лица

264

187

176

154

2Возр+1Дете(2-11.99)

264

187

176

154

2Возр+2Деца(2-11.99)

264

187

176

154

2Возр+3Деца(2-11.99)

264

187

176

154

3 Возрасни лица

264

187

176

154

3Возр+1Деете(2-11.99)

264

187

176

154

3Возр+2Деца(2-11.99)

264

187

176

154

4 Возрасни лица

264

187

176

154

4Возр+1Дете(2-11.99)

264

187

176

154

5 Возрасни лица

264

187

176

154

Release periods

28 дена

14 дена

7 дена

7 дена

Политика на отказ

14 дена

7 дена

3 дена

3 дена

Пенали:

100 % пенали

1 ноќевање

1 ноќевање

1 ноќевање

NO SHOW пенали:

100 %пенали

2 ноќевања

2 ноќевања

2 ноќевања

Минимум престој

5 ноќевања

5 ноќевања

5 ноќевања

5 ноќевања

 

Во цените е вклучено: ноќевање на база полупансион, употреба на базен, сауна, фитнес, џакузи, трансфер до гондолата и назад. За време на вечерата вклучени се и пијалоци како пиво, вино, вода и џус.

Во цените не е вклучено: употреба на спа зоната, (амам, парна бања, финска сауна, масажи) собен сервис и паркинг – 8лева на ден на лице место се плаќа.

Промоциите и попустите можат да се комбинираат

 

Доплати:

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

-Новогодишна вечера – задолжителна: 75еур возрасен, 35еур дете од 4-11,99год

-Божиќна вечера – не задолжителна: 45еур возрасен, 22.5еур дете од 4-11,99год

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ