Хотелот Флора се наоѓа во центарот на Боровец, на 100м од ски лифтот. Хотелот се состои од две основни згради, споени со топла врска, со стандардни соби, студиа, и апартмани. Хотелот располага со ресторан, ресторан а ла кард, спа центар со базен, џакузи, сауна, солариум и масажа, конефернциска сала, продавница, детска градника, билјард, пинг понг, ски гардероба, паркинг и казино.

 

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на ПОЛУПАНСИОН.

Цените се изразени во €, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд

 


 


FLORA 4* BOROVEC

ПОЛУПАНИОН

A
01.12.2019
17.12.2019

B
18.12.2019
25.12.2019

C
26.12.2019
03.01.2020

D
04.01.2020
04.03.2020

B
05.03.2020
11.03.2020

A
12.03.2020
31.03.2020

STANDART

ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

59.4

70.4

121

92.4

70.4

59.4

3 Возрасни лица

80

95

163.3

124.7

95

80

1 Возрасно лице

47.3

56.1

116.6

71.5

56.1

47.3

1 Возр +1 Дете (0-1,99)

47.3

56.1

116.6

71.5

56.1

47.3

1 Возр +1 Дете (2-11,99)

59.4

70.4

121

92.4

70.4

59.4

1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99)

59.4

70.4

121

92.4

70.4

59.4

1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

59.4

70.4

121

92.4

70.4

59.4

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

59.4

70.4

121

92.4

70.4

59.4

STUDIO

СТУДИО

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

66

78.1

127.6

99

78.1

66

3 Возрасни лица

89.1

105.4

172.2

133.6

105.4

89.1

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

66

78.1

127.6

99

78.1

66

1-BED ROOM APARTMENT

АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

79.2

94.6

149.6

115.5

94.6

79.2

3 Возрасни лица

106.9

127.7

201.9

155.9

127.7

106.9

4 Возрасни лица

134.6

160.8

254.3

196.3

160.8

134.6

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

79.2

94.6

149.6

115.5

94.6

79.2

2 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99)

79.2

94.6

149.6

115.5

94.6

79.2

2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

95

113.5

179.5

138.6

113.5

95

3 Возр +1 Дете (0-11,99)

106.9

127.7

201.9

155.9

127.7

106.9

RELEASE DAYS

7//5

7//5

28//28

7//7

7//5

7//5

Период на резервирање

Период на престој

Попусти

October 16, 2019

December 25, 2019

December 1, 2019

December 25, 2019

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=13

October 16, 2019

March 31, 2020

March 5, 2020

March 31, 2020

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=13

 

Во цените е вклучено:
Употреба на внатрешен базен и фитнес, wi-fi низ целиот хотел, бесплатен паркин (лимитирани паркинг места)

-Сместување на 3 возрасни лица во Двокреветна стандард соба не е препорачливо.

-Попустот и промоциите НЕ се комбинираат. Попустот има предност како специјална понуда.

-Бебешко креветче – бесплатно – на барање

-Новогодишната и Божиќната вечера се задолжителни.

 

ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера: 70еур возрасен, 35еур дете од 2-11,99год

-Божиќна вечера: 40еур возрасен, 20еур дете од 2-11,99год

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ