Хотелот располага со спа центар, ресторан, парна бања, сауна, интернет, паркинг, хотелот е лоциран на 1500м од гондолата, 900м од центарот на Бoровец

Опис на собите: кабелска ТВ, телефон, бања, балкон

 

http://www.borovetz-resort.com/en/hotel-moura/

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.11.2019

 

 

MOURA 3*

01.12-24.12.2019

25.12-05.01.2020

06.01-31.03.2020

STANDART / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

39.6

64.9

39.6

1Возр+1Дете(3-12.99)

55

105.6

55

1Возр+2Деца(3-12.99)

69.3

119.9

69.3

2 Возрасни лица

55

105.6

55

2Возр+1Дете(3-12.99)

69.3

119.9

69.3

3 Возрасни лица

77

147.4

77

STANDART / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

46.2

71.5

46.2

1Возр+1Дете(3-12.99)

68.2

118.8

68.2

1Возр+2Деца(3-12.99)

85.2

135.8

85.2

2 Возрасни лица

68.2

118.8

68.2

2Возр+1Дете(3-12.99)

85.2

135.8

85.2

3 Возрасни лица

96.8

166.1

96.8

TRPL WITH BALKONY / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1Возр+1Дете(3-12.99)

89.1

168.3

89.1

1Возр+2Деца(3-12.99)

89.1

168.3

89.1

1Возр+3Деца(3-12.99)

104.5

183.7

104.5

2 Возрасни лица

89.1

168.3

89.1

2Возр+1Дете(3-12.99)

89.1

168.3

89.1

2Возр+2Деца(3-12.99)

104.5

183.7

104.5

3 Возрасни лица

89.1

168.3

89.1

3Возр+1Дете (3-12.99)

104.5

183.7

104.5

4 Возрасни лица

114.4

213.4

114.4

TRPL WITH BALKONY / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1Возр+1Дете(3-12.99)

108.9

184.8

108.9

1Возр+2Деца(3-12.99)

108.9

184.8

108.9

1Возр+3Деца(3-12.99)

127

202.9

127

2 Возрасни лица

108.9

184.8

108.9

2Возр+1Дете(3-12.99)

108.9

184.8

108.9

2Возр+2Деца(3-12.99)

127.05

202.95

127

3 Возрасни лица

108.9

184.8

108.9

3Возр+1Дете (3-12.99)

127

202.95

127

4 Возрасни лица

139.7

236.5

139.7

Release periods:

14 дена

21 ден

14 дена

Период на отказ до :

7 дена

14 дена

7 дена

Cancellation пенали:

1 ноќевање

100 % пенали

1 ноќевање

NO SHOW пенали:

2 ноќевања

100 % пенали

2 ноќевања

Minimum stay:

-

-

-

 

Во цените е вклучено: употреба на сауна, парна бања, ски гардероба, интернет, соба со игри, паркинг

Трокреветните соби се со балкон

 

Новогодишната вечера е задолжителна

Божиќната е задолжителна

Престој за миленици е дозволено: 7,5еур на ден

Бебешко креветче – бесплатно и на барање доколку е слободно

 

Доплати:

-Новогодишна вечера: 60еур возрасен, 30еур дете од 3-12,99год

-Божиќна вечера: 30еур возрасен, 15еур дете од 3-12,9год

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ