Хотелот Рила се наоѓа во срцето на ски центарот Боровец (1350м), веднаш до ски стазата. Располага со 257 соби, и 266 студиjа коi се наменети за фамилии. Располага со ресторан, лоби, тениско игралиште, одбојка, спа, базен, џакузи, (сауна, парна бања, и масажа со доплата).

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 


RILA 4*

27.12-04.01.2020
15.02-21.02.2020

25.01-14.02.2020

05.01-24.01.2020
22.02-07.03.2020

13.12-26.12.2019
08.03-14.03.2020

15.03-12.04.2020

SIGNATURE TWIN ROOM RESORT VIEW / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

173.8

140.8

121

102.3

68.2

1Возр+1Дете(0-12)

201.3

168.3

148.5

129.8

95.7

1Возр+2Деца(0-12)

228.8

195.8

176

157.3

123.2

2 Возрасни лица

231

187

160.6

136.4

96.8

2Возр+1Дете(2-12)

258.5

214.5

188.1

163.9

124.3

SIGNATURE TWIN ROOM SLOPE VIEW/ ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

184.8

151.8

132

113.3

79.2

1Возр+1Дете(0-12)

212.3

179.3

159.5

140.8

106.7

1Возр+2Деца(0-12)

239.8

206.8

187

168.3

134.2

2 Возрасни лица

242

198

171.6

147.4

107.8

2Возр+1Дете(2-12)

269.5

225.5

199.1

174.9

135.3

SUPERIOR RESORT VIEW / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

173.8

140.8

121

102.3

68.2

1Возр+1Дете(0-12)

201.3

168.3

148.5

129.8

95.7

1Возр+2Деца(0-12)

228.8

195.8

176

157.3

123.2

2 Возрасни лица

231

187

160.6

136.4

96.8

2Возр+1Дете(2-12)

258.5

214.5

188.1

163.9

124.3

SUPERIOR SLOPE VIEW/ ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

184.8

151.8

132

113.3

79.2

1Возр+1Дете(0-12)

212.3

179.3

159.5

140.8

106.7

1Возр+2Деца(0-12)

239.8

206.8

187

168.3

134.2

2 Возрасни лица

242

198

171.6

147.4

107.8

2Возр+1Дете(2-12)

269.5

225.5

199.1

174.9

135.3

FAMILY SUPERIOR RESORT VIEW / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1Возр+3Деца(2-14)

256.3

223.3

203.5

184.8

150.7

2Возр+2Деца(2-14)

286

242

215.6

191.4

151.8

FAMILY SUPERIOR SLOPE VIEW / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1Возр+3Деца(2-14)

313.5

269.5

243.1

218.9

179.3

2Возр+2Деца(2-14)

297

253

226.6

202.4

162.8

INTERCONNECTED RESORT VIEW / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2Возр+2Деца(2-12)

402.6

336.6

297

259.6

191.4

2Возр+3Деца(2-12)

430.1

364.1

324.5

287.1

218.9

2Возр+4Деца(2-12)

457.6

391.6

352

314.6

246.4

3 Возрасни лица

404.8

327.8

281.6

238.7

165

3Возр+1Дете(2-12)

432.3

355.3

309.1

266.2

192.5

3Возр+2Деца(2-12)

459.8

382.8

336.6

293.7

220

3Возр+3Деца(2-12)

487.3

410.3

364.1

321.2

247.5

4 Возрасни лица

462

374

321.2

272.8

193.6

4Возр+1Дете(2-12)

489.5

401.5

348.7

300.3

221.1

4 Возр+2Деца(2-12)

517

429

376.2

327.8

248.6

INTERCONNECTED SLOPE VIEW / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2Возр+2Деца(2-12)

424.6

358.6

319

281.6

213.4

2Возр+3Деца(2-12)

452.1

386.1

346.5

309.1

240.9

2Возр+4Деца(2-12)

479.6

413.6

374

336.6

268.4

3 Возрасни лица

426.8

349.8

303.6

260.7

187

3Возр+1Дете(2-12)

454.3

377.3

331.1

288.2

214.5

3Возр+2Деца(2-12)

481.8

404.8

358.6

315.7

242

3Возр+3Деца(2-12)

509.3

432.3

386.1

343.2

269.5

4 Возрасни лица

484

396

343.2

294.8

215.6

4Возр+1Дете(2-12)

511.5

423.5

370.7

322.3

243.1

4 Возр+2Деца(2-12)

539

451

398.2

349.8

270.6

DELUXE SUITE RESORT VIEW / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

347.6

281.6

242

204.6

136.4

1Возр+1Дете(0-12)

347.6

281.6

242

204.6

136.4

1Возр+2Деца(0-12)

375.1

309.1

269.5

232.1

163.9

2 Возрасни лица

347.6

281.6

242

204.6

136.4

2Возр+1Дете(2-12)

375.1

309.1

269.5

232.1

163.9

3 Возрасни лица

404.8

327.8

281.6

238.7

165

DELUXE SUITE SLOPE VIEW/ ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

369.6

303.6

264

226.6

158.4

1Возр+1Дете(0-12)

369.6

303.6

264

226.6

158.4

1Возр+2Деца(0-12)

397.1

331.1

291.5

254.1

185.9

2 Возрасни лица

369.6

303.6

264

226.6

158.4

2Возр+1Дете(2-12)

397.1

331.1

291.5

254.1

185.9

3 Возрасни лица

426.8

349.8

303.6

260.7

187

Release periods

30 days

14 days

14 days

14 days

7 days

Креан рок за отказ за Early booking

29 до 7 дена пред пристигање

29 до 7 дена пред пристигање

29 до 7 дена пред пристигање

29 до 7 дена пред пристигање

29 до 7 дена пред пристигање

Пенали

100 % пенали

1 ноќевање

1 ноќевање

1 ноќевање

1 ноќевање

Краен рок за отказ за без Early booking

30 дена

14 дена

14 дена

14 дена

7 дена

Пенали

100 % of booked stay

1 ноќевање

1 ноќевање

1 ноќевање

1 ноќевање

Краен рок за отказ

6 дена

6 дена

6 дена

6 дена

6 дена

Пенали:

100 % пенали

100 % пенали

100 % пенали

100 % пенали

100 % пенали

NO SHOW пенали:

100 % пенали

100 % пенали

100 % пенали

100 % пенали

100 % пенали

Минимум престој:

5 ноќевања

4 ноќевања

4 ноќевања

3 ноќевања

3 ноќевања

 

Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, крио зона, турска бања, парна бања, wi-fi, паркинг (доколку има слободни места) бесплатено чување на ски опрема и фен за сушење на ски чизми.

Промена на имиња или промена на резервација со Попуст за рано букирање – не е дозволена. Исто така попустот е ограничен за лимитиран број на соби.

Baby cot – Без доплата

Строго е забрането да се носи ски опрема и чизми за скијање во собите, сета се остава во депото на ски оставата на 1ви спрат.

 

Доплати:

Задолжителна Новогодишна вечера – 90еур возрасно лиле / 40еур дете од 2-11,99год

Незадложителна Божиќна вечера – 40еур возрасно лице / 20еур дете од 2-11,99год

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Откази на резервации кои не подлежат на казнени пенали: A -до 7 дена, B – до 30 дена, C и D – 10 дена, E – до 57 дена пред пристигнување.

Откази на резервации по предвидениот рок: A, C, D, E – казнени пенали во вредност од 2 ноќевања, B – 100% од сумата.

No show: 100% од сумата

 

Отказ на резервации кој се направени до РАНО букирање:

До 30дена пред пристигање – без пенали, 29-8дена пред пристигање – 2 ноќевања пенали.
Од 6-0 дена пред пристигање, не појавување или порано заминување од хотел – 100% задршка.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ