Хотелот Евелина 4* се наоѓа во Банско, на западниот брег од реката Глазне на 100 метри од центарот на Банско на патот кој води према ски лифтот.

Располага со ресторан, спа центар (внатрешен базен, детско катче, фитнес, сауна и различни типови на масажи) и градина.

Собите се опремени со сателитска ТВ, телефон, минибар, балкон и фен.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 


 

ПРОМОЦИИ 6=5 И 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 20.12,2019, ОД 13.01-25.01.2020, И ПОСЛЕ 24.02.2019

 

 

EVELINA PALACE 4*

EVELINA PALACE 4*

01.12-22.12
11.03-31.03

13.01-31.01
12.02-10.03

23.12-26.12
03.01-12.01
01.02-11.02

27.12-02.01

DBL STANDARD / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

36.3

38.5

46.2

82.5

1Возр+1Дете(2-11.99)

37.4

41.14

48.6

87.8

1Возр+2Деца(2-11.99)

44

48.4

57.2

103.4

2 Возрасни лица

44

48.4

57.2

103.4

2Возр+1Дете(2-11.99)

50.6

55.6

65.7

118.9

3 Возрасни лица

59.4

65.3

77.2

139.5

STUDIO / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

55

59.4

66

114.4

1Возр+1Дете(2-11.99)

46.7

50.4

56.1

97.2

1Возр+2Деца(2-11.99)

55

59.4

66

114.4

1Возр+3Деца(2-11.99)

71.5

77.2

85.8

148.7

2 Возрасни лица

55

59.4

66

114.4

2Возр+1Дете(2-11.99)

63.2

68.31

75.9

131.5

2Возр+2Деца(2-11.99)

71.5

77.2

85.8

148.7

3 Возрасни лица

74.2

80.1

89.1

154.4

3Возр+1Дете(2-11.99)

82.5

89.1

99

171.6

Release periods:

7 дена

10 дена

14 дена

28 дена

Период на отказ:

5 дена

7 дена

10 дена

25 дена

Пенали:

1 ноќевање

1 ноќевање

1 ноќевање

100% пенали

NO SHOW пенали:

2 ноќевања

2 ноќевања

2 ноќевања

100% пенали

Минимум престој

-

-

-

3 ноќевања

 

 

ГЕНЕРАЛНИ УСЛОВИ:

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат

Во цените е вклучено: внатрешен базен, фитнес, трансфер до гондолата, сауна, Wi-Fi во заедничките простории, паркинг!

Бебешко креветче – бесплатно

Новогодишната вечера е задолжителна (75еур по возрасно лице и 40еур за дете од 4-11,99год)

Божиќната вечера не е задолжителна(30еур по возрасно лице и 15еур за дете од 4-11,99год)

 

ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера – задолжителна (70еур возрасен, 35еур дете од 4-11,99год)

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ:
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ