http://www.allseasonsclub.com/

 

All Seasons Club претставува елегантен хотел кој на гостите им нуди величествен панорамски поглед од секоја соба. Сместувањето се одвива во студио, едноспални или двоспални апартмани. Гостите можат да уживаат во топлиот внатрешен базен, во спа центарот каде професионалниот персонал им стои на располагање за сите нивни желби и потреби или едноставно да се релаксираат со сауна или парна бања. Хотелот располага со надворешен и подземен паркинг, покриеност со безжичен интернет долж целата негова површина, кабелски интернет во собите. Превозот до гондолата им е на располагање на сите гости.

Хотелот располага и со собна услуга, мини бар, опрема за скијање која може да се изнајми.

Топлиот хотелски ресторан изобилува со вкусни традиционални јадења и познати медитерански специјалитети и вегетаријански оброци.

Спа центарот располага со внатрешен затоплен базен, сауна, парна бања, масажи, терапии, релакс зона, третмани за убавина.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 


15% Попуст за резервации направени до 15.11.2019, со целосна уплата до 20.11.2019
10% Попуст за резервации направени до 30.11.2019, со целосна уплата до 05.12.2019

 


 

ALL SEASONS CLUB / 4* / BANSKO

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

A
20.12.2019
27.12.2019

B
28.12.2019
03.01.2020

A
04.01.2020
10.01.2020

C
11.01.2020
31.01.2020

A
01.02.2020
22.02.2020

C
23.02.2020
15.03.2020

STANDARD

ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

50.6

85.8

50.6

39.6

50.6

39.6

3 Возрасни лица

67.1

102.3

67.1

56.1

67.1

56.1

1 Возрасно лице

41.8

66

41.8

30.8

41.8

30.8

1 Возр +1 Дете (0-1,99)

41.8

66

41.8

30.8

41.8

30.8

1 Возр +1 Дете (2-11,99)

44.2

75

44.2

34.65

44.2

34.65

1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99)

44.2

75

44.2

34.65

44.2

34.65

1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

56.9

96.5

56.9

44.55

56.9

44.55

2 Возр +1 Дете (0-1,99)

50.6

85.8

50.6

39.6

50.6

39.6

2 Возр +1 Дете (2-11,99)

61.6

96.8

61.6

50.6

61.6

50.6

STUDIO

СТУДИО

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

3 Возрасни лица

66

99

66

49.5

66

49.5

4 Возрасни лица

82.5

115.5

82.5

66

82.5

66

3 Возр +1 Дете (0-1,99)

66

99

66

49.5

66

49.5

3 Возр +1 Дете (2-11,99)

77

110

77

60.5

77

60.5

1-BED ROOM APARTMENT

АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

77

110

77

60.5

77

60.5

3 Возрасни лица

77

110

77

60.5

77

60.5

4 Возрасни лица

77

110

77

60.5

77

60.5

2 Возр+1 Дете (0-11,99)

77

110

77

60.5

77

60.5

2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99)

77

110

77

60.5

77

60.5

3 Возр +1 Дете (0-11,99)

77

110

77

60.5

77

60.5

2-BED ROOM APARTMENT

АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

4 Возрасни лица

99

132

99

77

99

77

5 Возрасни лица

99

132

99

77

99

77

6 Возрасни лица

99

132

99

77

99

77

4 Возр +1 Дете (0-11,99)

99

132

99

77

99

77

4 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99)

99

132

99

77

99

77

5 Возр +1 Дете (0-11,99)

99

132

99

77

99

77

RELEASE DAYS

7//5

12//10

7//5

5//3

7//5

5//3

Период на резервирање

Период на престој

Промоции

March 12, 2019

January 3, 2020

December 20, 2019

January 3, 2020

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

March 12, 2019

January 31, 2020

December 28, 2019

January 31, 2020

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

March 12, 2019

February 22, 2020

January 24, 2020

February 22, 2020

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

March 12, 2019

March 15, 2020

February 15, 2020

March 15, 2020

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

 

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ:

 

Во цената е вклучено: појадок, употреба на базен, сауна, парна бања, интернет, трансфер до гондолата, ски гардероба, паркинг.

Попустите за рана резервација и промоциите можат да се комбинираат. И за истите се земаат во предвид ноќевањата од поефтината тарифа, доколку е комбиниран период.

Минимум престој од 3 ноќевања, и Минимум 4 ноќевања за Новогодишниот период.

Бебешко креветче – бесплатно.

 

ДОПЛАТА за ПОЛУПАНСИОН: Возрасен – 9еур на ден, дете од 2-12,99год- 5еур на ден

ДОПЛАТА за ПОЛН ПАНСИОН: Возрасен -15еур на ден, дете од 2-12,99год – 9еур на ден

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ: Доцен отказ:

Сезона А и Д – 2 ноќевања пенали, Сезона Б – 3 ноќевања пенали, Сезона Ц – 4 ноќевања пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ:
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ