Модерен хотел, сместен во мирниот дел на Банско на само 200м од гондолата. Хотелот се состои од 61 стилски опремени студија и апартмани. Нуди и спа центар базен со затоплена вода, сауна, парна бања и масажа (со доплата). Бесплатен отворен паркинг и затворен со доплата од 8еур на ден. Бесплатно вифи во заедничките простории.

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 

 

ПРОМОЦИИ 14=12 И 7=6 ВАЖИ ЗА ПРЕСТОЈ ДО 24.12.2019 И ПОСЛЕ 08.03.2020

 

 

MPM GUINNESS 4*

MPM GUINNESS 4*

28.12-04.01

05.01-11.01

20.12-27.12
18.01-29.02

01.12-19.12
12.01-17.01
01.03-12.04

STUDIO / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

132

99

71.5

66

1Возр+1Дете(2-11.99)

118.8

89.1

79.2

69.3

1Возр+2Дете(2-11.99)

132

102.3

92.4

82.5

2 Возрасни лица

132

99

88

77

2Возр+1Дете(2-11.99)

145.2

112.2

101.2

90.2

3 Возрасни лица

184.8

138.6

123.2

107.8

ONE BEDROOM APARTMENT / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

143

107.8

94.6

83.6

1Возр+1Дете(2-11.99)

128.7

97

85.14

75.2

1Возр+2Дете(2-11.99)

141.9

110.2

98.34

88.4

1Возр+3Деца(2-11.99)

155.1

123.4

111.5

101.6

2 Возрасни лица

143

107.8

94.6

83.6

2Возр+1Дете(2-11.99)

156.2

121

107.8

96.8

2Возр+2деца(2-11.99)

169.4

134.2

121

110

3 Возрасни лица

200.2

150.9

132.4

117

3Возр+1Дете(2-11.99)

213.4

164.1

145.6

130.2

4 Возрасни лица

257.4

194

170.2

150.4

TWO BEDROOMS APARTMENT / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2Возр+2деца(2-11.99)

250.8

188.1

168.3

143

2Возр+3Деца(2-11.99)

264

201.3

181.5

156.2

2Возр+4Деца(2-11.99)

277.2

214.5

194.7

169.4

3 Возрасни лица

250.8

188.1

168.3

143

3Возр+1Дете(2-11.99)

250.8

188.1

168.3

143

3Возр+2Деца(2-11.99)

264

201.3

181.5

156.2

3Возр+3Деца(2-11.99)

277.2

214.5

194.7

169.4

4 Возрасни лица

250.8

188.1

168.3

143

4Возр+1Дете(2-11.99)

264

201.3

181.5

156.2

4Возр+2Деца(2-11.99)

277.2

214.5

194.7

169.4

5 Возрасни лица

300.9

225.7

201.9

171.6

5 Возр+1Дете(2-11.99)

314.1

238.9

215.1

184.8

6 Возрасни лица

351.1

263.3

235.6

200.2

Release periods

21 ден

14 дена

7 дена

3 дена

Период на отказ

21 ден

14 дена

7 дена

3 дена

Пенали

100% пенали

100% пенали

1 нокевање

1 нокевање

NO SHOW пенали

100% пенали

100% пенали

2 ноќевања

2 ноќевања

Минимум престој

4 ноќевања

3 ноќевања

-

-

 

Генерални услови:

Попустот за рана резервација и Промоциите можат да се комбинираат!

Новогодишната вечера е задолжителна – 70еур по возрасен -35еур дете од 2-11,99год.

 

Во цената е вклучено: базен, сауна, парна бања, ски гардероба за своја опрема, Wi-Fi на рецепција , превоз до гондолата.

Внатрешен паркинг – 8 еур на ден.

Бебешко креветче – бесплатно на барање

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ:
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ