Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и балкони со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер. СПА Центар: внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, масажи и спа процедури.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.11.2019

 

 

MARIA ANTOANETA 3+* BANSKO

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

A
01.12.2019
12.12.2019

B
13.12.2019
26.12.2019

C
27.12.2019
02.01.2020

D
03.01.2020
11.01.2020

B
12.01.2020
05.03.2020

A
06.03.2020
31.03.2020

PROMO

ПРОМО ДВОКРЕВЕТНА СОБА

 

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

41.8

48.4

99

55

48.4

41.8

1 Возр +1 Дете (2-11,99)

41.8

48.4

99

55

48.4

41.8

STANDART

СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА

 

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

46.2

52.8

110

61.6

52.8

46.2

1 Возрасно лице

42.9

48.4

100.1

52.8

48.4

42.9

1 Возр +1 Дете (0-1,99)

42.9

48.4

100.1

52.8

48.4

42.9

1 Возр +1 Дете (2-11,99)

46.2

52.8

110

61.6

52.8

46.2

JUNIOR SUITE

ЈУНИОР СВИТ

 

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

48.4

55

116.6

63.8

55

48.4

3 Возрасни лица

65.34

74.2

157.41

86.1

74.25

65.34

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

48.4

55

116.6

63.8

55

48.4

JUNIOR SUITE WITH KITCHEN

ЈУНИОР СВИТ СО КУЈНА

 

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

50.6

57.2

118.8

66

57.2

50.6

3 Возрасни лица

68.3

77.2

160.3

89.1

77.2

68.3

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

50.6

57.2

118.8

66

57.2

50.6

JUNIOR SUITE WITH KITCHEN AND FIREPLACE

ЈУНИОР СВИТ СО КУЈНА И КАМИН

 

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

52.8

59.4

121

68.2

59.4

52.8

3 Возрасни лица

71.28

80.2

163.3

92.07

80.2

71.2

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

52.8

59.4

121

68.2

59.4

52.8

1-BEDROOM SUITE

СВИТ СО ЕДНА СПАЛНА

 

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

55

61.6

123.2

70.4

61.6

55

3 Возрасни лица

74.2

83.16

166.3

95

83.16

74.2

4 Возрасни лица

93.5

104.7

209.4

119.68

104.7

93.5

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

55

61.6

123.2

70.4

61.6

55

2 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99)

55

61.6

123.2

70.4

61.6

55

2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

68.7

77

154

88

77

68.75

3 Возр +1 Дете (0-11,99)

74.2

83.16

166.32

95

83.16

74.2

1-BEDROOM SUITE WITH KITCHEN

СВИТ СО ЕДНА СПАЛНА И КУЈНА

 

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

57.2

63.8

125.4

72.6

63.8

57.2

3 Возрасни лица

77.2

86.1

169.2

98

86.1

77.2

4 Возрасни лица

97.24

108.4

213.1

123.4

108.4

97.2

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

57.2

63.8

125.4

72.6

63.8

57.2

2 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99)

57.2

63.8

125.4

72.6

63.8

57.2

2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

71.5

79.75

156.75

90.75

79.75

71.5

3 Возр +1 Дете (0-11,99)

77.22

86.13

169.29

98.01

86.13

77.22

1-BEDROOM SUITE WITH KITCHEN AND FIREPLACE

СВИТ СО ЕДНА СПАЛНА, СО КУЈНА И КАМИН

 

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

63.8

70.4

132

79.2

70.4

63.8

3 Возрасни лица

86.13

95.04

178.2

106.92

95.04

86.13

4 Возрасни лица

108.46

119.68

224.4

134.64

119.68

108.46

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

63.8

70.4

132

79.2

70.4

63.8

2 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99)

63.8

70.4

132

79.2

70.4

63.8

2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

79.75

88

165

99

88

79.75

3 Возр +1 Дете (0-11,99)

86.13

95.04

178.2

106.92

95.04

86.13

FAMILY APPARTMENT

ФАМИЛИЈАРЕН АПАРМАН

 

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

4 Возрасни лица

118.8

132

255.2

149.6

132

118.8

5 Возрасни лица

139.59

155.1

299.86

175.78

155.1

139.59

6 Возрасни лица

160.38

178.2

344.52

201.96

178.2

160.38

4 Возр +1 Дете (0-11,99)

118.8

132

255.2

149.6

132

118.8

4 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99)

118.8

132

255.2

149.6

132

118.8

4 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

133.65

148.5

287.1

168.3

148.5

133.65

5 Возр +1 Дете (0-11,99)

139.59

155.1

299.86

175.78

155.1

139.59

RELEASE DAYS

5//5

7//7

21//21

21//21

7//7

5//5

Паериод на резервирање

Период на престој

Промоции

February 19, 2019

January 2, 2020

December 1, 2019

January 2, 2020

6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=8, 11=9

February 19, 2019

March 5, 2020

December 27, 2019

March 5, 2020

6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=8, 11=9

February 19, 2019

March 31, 2020

March 6, 2020

March 31, 2020

6=4, 7=5, 8=6, 9=7, 10=7, 11=8

 

 

 

 

 

Генерални услови:

Попустите за рано букирање и промоциите НЕ можат да се комбинираат

Новогодишната вечера не е задолжителна / 60еур возрасно лице, 30еур дете од 2-11,99год

Во цената е вклучено: Базен, сауна, парна бања, фитнес, Wi-Fi во заедничките простории, транфер до гондолата

Дополнително доплата за Поглед на планина – 7еур на ден по соба

Доплата за ПОЛУПАНСИОН– 10еур возрасен, 5еур дете од 6-11,99год / Вечерата се служи од 19:30-21:00часот и вклучува не ограничено точено пиво, црвено и бело вино и вода.

Внатрешен паркинг – 10еур на ден

Бебешко креветче – 5еур на ден

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Политика на отказ:

Доцен отказ: Сезона А – 2 ноќевања пенали, Сезона Б – 3 ноќевања пенали, Сезоната Ц и Д – 100% пенали

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ:
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА СКАУТ - СКОПЈЕ