BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4*

 

http://www.belvederebansko.com/

 

Хотелот Belvedere Holiday Club 4*, се наоѓа на 540м од гондолата, и 860м од центарот на Банско.

Хотелот располага со едноспални апартмани и двоспални апартмани, рецепција 24ч, лифт, ресторан, ски гардероба, внатрешен базен, сауна, фитнес, масажа, солариум, џакузи, парна бања, соба со игри, билјард, пинг понг, детско катче, бебешко креветче итн.

Сместување: Комплексот има 108 апартмани распоредени во 5 блокови кои не се поврзани со топла врска. Сите имаат ТВ САТ, интернет (wireless LAN), централно греење, комплетно опремена кујна и балкон со поглед кон планините.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 


-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.12.2019

 

ПРОМОЦИИ 6=5 ЗА ПЕРИОД ДО 25.12.2019 И ОД 03.01.2020

 


 

 

BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4*

BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4*

19.12-25.12.2019

26.12-02.01.2020

03.01-08.03.2020

09.03-01.04.2020

ONE BEDROOM APARTMENT / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1Возрасно лице

71.5

143

99

71.5

1Возр+1Дете(2-11.99)

71.5

143

99

71.5

1Возр+2Деца(2-11.99)

84.7

157.3

113.3

84.7

1Возр+3Деца(2-11.99)

97.9

171.6

127.6

97.9

2 Возрасни лица

71.5

143

99

71.5

2Возр+1Дете(2-11.99)

84.7

157.3

113.3

84.7

2Возр+2Деца(2-11.99)

97.9

171.6

127.6

97.9

3 Возрасни лица

96.8

170.5

126.5

96.8

3 Возр+1Дете(2-11.99)

110

184.8

140.8

110

4 Возрасни лица

122.1

198

154

122.1

TWO BEDROOMS APARTMENT / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2Возр+2Деца(2-11.99)

115.5

231

176

115.5

2Возр+3Деца(2-11.99)

128.7

245.3

190.3

128.7

2Возр+4Деца(2-11.99)

141.9

259.6

204.6

141.9

3 Возрасни лица

115.5

231

176

115.5

3Возр+1Дете(2-11.99)

115.5

231

176

115.5

3Возр+2Деца(2-11.99)

128.7

245.3

190.3

128.7

3Возр+3Деца(2-11.99)

141.9

259.6

204.6

141.9

4 Возрасни лица

115.5

231

176

115.5

4Возр+1Дете(2-11.99)

128.7

245.3

190.3

128.7

4Возр+2Деца(2-11.99)

141.9

259.6

204.6

141.9

5 Возрасни лица

140.8

258.5

203.5

140.8

5Возр+1Дете(2-11.99)

128.7

272.8

190.3

128.7

6 Возрасни лица

166.1

286

231

166.1

Release periods:

10 дена

28дена

21 ден

10 дена

Период на отказ:

7 дена

21 ден

14 дена

7 дена

Пенали

1 ноќевање

100% пенали

1 ноќевање

1 ноќевање

NO SHOW пенали:

2 ноќевања

100% пенали

2 ноќевања

2 ноќевања

Минимум престој:

-

5 ноќевања

3 ноќевања

-

 

 

Во цената е вклучено:

Користење на базенот, финска сауна, InfraRed сауна,парна бања, џакузи, детско катче, остава за ски опема, превоз до гондолата, интернет.

Новогодишна вечера – Незадолжителна – Возрасен – 70еур, дете од 2-5,99год – 15еур, Дете од 6-11,99год – 35еур

Попустите и Промоциите можат да се комбинираат.

За резервациите направени за Новогодишниот период треба да бидат целосно исплатени до 10.12.2019.

Бебешко креветче – бесплатно и на барање

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ:
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на TA СКАУТ - СКОПЈЕ