8 Декември 2019
Hotel Grand Royale 4*
07.12-09.12.2019 
3 дена/2 ноќевања со појадок и вечера

 Банско - рекреативен скијачки центар во Пирин на надморска височина од 925 м. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови.Хотелот  Grand Royale 4* кој се наоѓа на одлична локација, оддалечен 600 метри од најблиската жичара и 1300 метри од центарот на Банско, нуди затворен базен, спа центар, фитнес сала, детско игралиште како и различни видови на сауна,парна бања и просторија за релаксација.


1 Ден.07.12.2019 (Сабота)

Состанок на група на Дрводекор во 05:45 часот.Тргнување за Банско во 06:00 часот наутро  со попатни паузи, царински формалности. Пристигнување во Банско сместување во хотел. Слободно време. Вечера. Ноќевање.

 2 Ден.08.12.2019 (Недела)

Појадок. Слободен ден, предвиден за одмор и рекреација користење на СПА Центар. Вечера. Ноќевање.

3 Ден. 09.12.2019 (Понеделник)

Појадок. Слободно претпадне, заминување кон Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во ноќните часови.

ЦЕНА 89 евра 


 Во цената е вклучено;

-2 Ноќевања со појадок и вечера
-Автобуски превоз на дадена релација
-Користење на Затворен базен, Сауна, Парна Бања, Фитнес Цента.
-Детско катче.

Во цената НЕ Е вклучено:

-Патничко Осигурување
-Индивидуални трошоци

За патување со сопствен превоз цената се намалува за 10 евра.

Деца до 2 години плаќаат само превоз 35 евра и не користат кревет.
Деца до 12 години плаќаат 50% од цента.
Доплата за сингл соба изнесува 32 евра.

 За реализација на овој аранжман се потребни минимум 40 патници.

За овој аражман важат општите услови на Туристичка агенција Скаут.