ВИЛА АНГЕЛОС - КАЛИТЕАЛокација: Во центарот на Калитеа, 5 мин. од плажа.Сместување: Четирикреветни и двокреветни апартмани на високо приземје и на прв кат.Опременост: Четирикреветен АПП – комплетно опремeна одделна кујна, две спални соби со по (два единечни кревети),ТВ,бања и тераса.Двокреветниот АПП- два единечни кревета, одделна кујна,бања, ТВ и тераса.Двокреветна соба – два единечни кревета, голема тераса,ТВ, бања, мал фрижидер и без опремена кујна. Клима уредот во сите капацитети е вклучен во цената .
ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ! 


Цените со * се однесуваат на 7 ноќевања со превоз по лице. Трето и четврто лице ГРАТИС ( доплата за превоз, доколку користат) Доколку се користи сопствен превоз цената се намалува за 10 евра по лице. За уплата на два аранжмани одобруваме 7% попуст на втората смена. На промо цените не одобруваме попуст за уплата. Цените без * се однесуваат на наем на студио/апартман за 9 ноќевања без превоз. Доплата за превоз               35 евра за возрасни              25 евра за деца од 2-12 години

*Во студиата е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до  6 години.
*Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и  објектот на престој.
*Во ценатане е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
*Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.
При промена на цената ( зголемување или намалување на истата) нема да се менува веќе договорената услуга. При отказ на аранжман уплатен со попуст, важат условите за отказ согласно редовниот ценовник и општите услови за патување. Доколку се прави промена на термин уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник – се губи правото на попуст. Попустот за рана уплата и попустот 7+7 не може да се комбинираат.                           НАПОМЕНА Превозот се извршува со автобус или минибус согласно пријавените патници и оди до соодветното место каде може да застане според локалните сообраќајни услови, Организаторот не  гарантира превоз до самиот објект на сместување, Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.


Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска