ВЕЛИГДЕН 2019 на ХАЛКИДИКИ
Вила Парадисо-Пефкохори
26.04-29.04.2019

1.Ден Петок (26.04.) Скопје -ПефкохориСостанок на групата во 06.30ч пред старо Матично (бул.Илинден). Поаѓање во 07:00часот. Се патува преку граничен премин Богородица.  Посета на шопинг центарот Космос . Пристигнување во Пефкохори во попладневните часови. Сместување. Ноќевање. 

2.Ден Сабота (27.04.) 
ПефкохориСлободен ден за индивидуални активности и одмор. Ноќевање.

3.Ден Недела (28.04)  Пефкохори,Слободно време за индивидуални активности и одмор.Факултативно свечен Велигденски ручек во грчка таверна . Ноќевање.

4.Ден Понеделник (29.04)   
Пефкохори– СкопјеСлободно време за индивидуални активности. Поаѓање за Скопје во попладневните часови. Пристигнување во вечерните часови. 

Цена на аранжманот: 59 евра  (3.660ден.)

Во цената е вклучено:
 - Превоз со високо туристички автобус на наведената релација
- Сместување во студија или апартмани ( 3 ноќевања)  
- Организација на патувањето, придружник (пратител ) на групата 
- Посета на шопинг центар Космос 

Во цената не е вклучено: 
- Свечен  Велигденски  ручек во грчка таверна 
- Патничко и здравствено  осигурување
- Користење на клима уред ( 5 евра од ден)

За сопствен превоз се одбива 10 евра од цената на аранжманот
• Деца од 02-06 години плаќаат само превоз 25 евра 
• Деца од 06-12 години ја плаќаат цената како возрасните 

НАПОМЕНА : За реализација на наведената програма потребни се минимум  40 патници!
Важат општите услови за патувањe на Т.А. СКАУТ- Скопје
За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 40 патници.
За ова патување важат општите услови за патување на ТА Скаут – Скопје