ВЕЛИГДЕН-СОФИЈА

 26.04-28.04.2019

 

26.04.2019 петок ( Скопје-Софија)

Поаѓање од Скопје во 06.00ч. Пристигнување во Софија во пладневните часови. Сместување во хотел. Разглед на градот со локален водич. Националниот дворец на Културата, улицата Витоша, храмот Александар Невски, Руската Црква... Слободно попладне за прошетка низ центарот на Софија и слободни активности. Ноќевање.

27.04.2019 сабота (Софија)

Појадок. По појадокот посетана Paradise Shoping Centar,најголем шопинг центар во Софија. По посетата на трговскиот центар, враќање во хотел. Во вечерните часови, упатување кон црквата св. Недела. Ноќевање.

28.04.2019 недела (Софија-Скопје)

Појадок, напуштање н ахотелот. Посета на IKEA шопинг центар,SOFIA RING MALL и DECATHLON. Поаѓање за Скопје. Пристигнување воСкопје во вечерните часови

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ 79 ЕВРА

 ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО

*автобуски превоз на наведената релација

*2 НП (ноќевање со појадок)во хотел 3*

*лиценциран пратител и организација на аранжманот

* разглед на Софија

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО

*патничко осигурување

* туристичка такса 2 евра (се плаќа во агенција)

 

НАПОМЕНА:

За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници

Т.А. СКАУТ го задржува правото за промени на аранжманот

Доколку не се исполни минималниот број на патници, агенцијата има право да го откаже аранжманот 4 дена пред поаѓање

За овој аранжман важат Општите Услови за Патување на Т.А. СКАУТ