На околу 100 км од Солун се наоѓа Пефкохори. Мирисот на бор, пријатната клима, зеленилото се совршени за прекрасен одмор. Пефкохори го краси преубавата црква, стариот плоштад, улички со расцветани лимонови дрва, долга песочна плажа, шеталиште покрај море кое во вечерните часови е центар на сите збиднувања. Има огромен број на таверни, ресторани, барови, пицерии и супермаркети. Пефкохори е сликовито место, со поплочени улици, уредени дворови, разнобојни цвеќиња. Има огромен број продавници, супермаркети, златари, амбуланта, аптека, пошта. На плажите може да се изнајмат лежалки и чадори за сонце, како и реквизити за спорт на вода. Овде секој може да најде нешто по свој вкус, затоа е подеднакво популарно меѓу сите возрасти, од најмлади до најстари, од оние кои сакаат луда забава до оние кои сакаат мирен семеен одмор.


ВИЛА ПАРАДИЗО

Локација:       На 20м.од  плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:   Двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија и шестткреветни апартмани.

Опрема:            Студио – одвоена опремена кујна и  соба со два или четири кревети, бања, ТВ, тераса. АПП – одделна спална соба со брачен кревет и кујна со четири кревета и опремена кујна, бања и тераса. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност). Клима уред: Доплата на лице место 3 еур  од ден.Дел од собите  имаат страничен поглед море.

ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА БЕЗ ПРЕВОЗ

ПЕРИОДНОЌЕВАЊА1/3 СТУДИО1/4 СТУДИО1/5 АПП 
12.06-19.067229239329
19.06-26.067269279369
26.06-03.077309319409
03.07-10.077349359399
10.07-17.077359369439
17.07-24.077399409479
24.07-31.077399409479
31.07-07.087399409479
07.08-14.087399409479

ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА БЕЗ ПРЕВОЗ

ПЕРИОД НОЌЕВАЊА1/3 СТУДИО1/4 СТУДИО1/5 АПП
14.08-21.087369399459
21.08-28.087309339399
28.08-04.097289319379
04.09-11.097249269329
11.09-18.097209229289
18.09-25.097149159219

ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 9 НОЌЕВАЊА БЕЗ ПРЕВОЗ


ПЕРИОДНОЌЕВАЊА1/3 СТУДИО1/4 СТУДИО1/5 АПП 
03.07-12.079449469529
12.07-21.079499519579
21.07-30.079499519579
30.07-08.089499519579
08.08-17.089499519579
17.08-26.089469489549

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

 НАПОМЕНА:

-          Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;

-          Сместувањето во студијата и апартманите е во 14:00 (по локално време);

-          Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);

-          Секоја направена штета се плаќа на лице место;

-          За хигиената во апартманите и студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;

-          За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;

-          Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст на вториот аранжман

-          Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;

-          Задолжително патничко осигурување.

-          Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

·         За влез во Грција потребен е негативен ПЦР тест не постар од 72часа или сертификат (со код) за примени 2 дози на вакцини од кои треба да бидат поминати 14дена по примена втора доза. Задолжително е пополнет ПЛФ локатор кој е достапен на travel.gov.gr и го пополнува патникот.

·         Можност за резервирање на термин за ПЦР тест по цена од 2200 ден.

·         TA Скаут не сноси никаква одговорност доколку на патникот не му биде дозволен влез во Грција.