Кушадаси е едно од најубавите места на брегот на Егејското Море. Кушадаси нуди можност за незаборавен одмор, тука секој ќе најде нешто за своите желби и потреби, добар одмор, забава...По целодневното уживање на некоја од прекрасните плажи (Ladies Beach, Green Beach, Long Beach) и капење во топлото море, вечерта на располагање Ви стојат безброј кафулиња, ресторани, дискотеки. Добрата локација на Кушадаси овозможува и посета на некој антички локалитет Памукале, Ефес, Дирим...или пак агреналински ден резервиран за посета на aqua park. Што и да одберете сигурно нема да погрешите.

Хотел  Melike *** се наоѓа на 50 м од плажата Ladies Beachi  2 km  од центарот на градот. Хотелот расоплага со надворешен базен ,  со бар, соба за забава која вклучува пикадо, пинг понг . Хотелот има  72 соби, повекето се со поглед на море, опремени се со тв, мини бар,  wi –fi, фен за коса.

 

 

Смена

 

Период

 

Ноќевање

                        Melike***                  HB

1

01.06-11.06

10

259

2

06.06-16.06

10

259

3

11.06-21.06

10

259

4

16.06-26.06

10

259

5

21.06-01.07

10

259

6

26.06-06.07

10

279

7

01.07-11.07

10

310

8

06.07-16.07

10

310

9

11.07-21.07

10

310

10

16.07-26.07

10

310

11

21.07-31.07

10

310

12

26.07-05.08

10

310

13

31.07-10.08

10

310

14

05.08-15.08

10

310

15

10.08-20.08

10

310

16

15.08-25.08

10

310

17

20.08-30.08

10

310

18

25.08-04.09

10

289

19

30.08-09.09

10

279

20

04.09-14.09

10

259

21

09.09-19.09

10

259

22

14.09-24.09

10

259

23

19.09-29.09

10

259

24

23.09-04.10

10

259  • Во цената е вклучено 10 ноќевања со појадок и вечера  (НB),клима и превоз.
    Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 €, второ дете 20% попуст.
    Дете од 6-11,99 години 20% попуст. 
    Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1 €=62 ден. 


    ЗА КУШАДАСИ СЕ ПОАЃА ЕДЕН ДЕН ПОРАНО ОД ДАТУМОТ ИСТАКНАТ ВО ТАБЕЛАТА ВО 10ЧАСОТ