8 МИ МАРТ - БАНСКО

Хотел Bansko Spa&Holidays 4* Банско

Термин:08.03-10.03.2019 / 2 ноќевања

 

1 Ден.08.03.2019 (Петок) Скопје-Благоевград-Банско

Состанок на група во 4:45часот на Дрводекор пред Хотел Holiday Inn, поаѓање во 5:00 часот.

Тргнување за Благоевград со попатно застанување за царински формалности.

Пристигање во Благоевград и 2 часа слободно време за индивидуални активности. Пристигнување во Банско сместување во  хотел, вечера и слободно време. Ноќевање.

2 Ден.09.03.2019 (Сабота) Банско

Појадок. Слободен ден, предвиден за одмор и рекреација користење на СПА Центарот и слободни активности. Вечера. Ноќевање.

3 Ден.10.03.2019 (Недела) Банско

Појадок. Слободно претпадне, заминување кон Македонија во попладневните часови.

 

Во програмата е вклучено;

-2 Ноќевања на база Полупансион (појадок и вечера)

-Автобуски превоз на дадена релација

-Користење на Отворен и Затворен Базен, Сауна, Парна Бања, Фитнес Центар, Џакузи.

-Wi-FI на територија на целиот хотел.

 

ЦЕНА ЗА РАНА УПЛАТА ДО 10.02.2019 = 4650МКД

РЕДОВНА ЦЕНА = 5000МКД

 

Доплати:

3то Возрасно лице на дополнително екстра легло 3090мкд

1во Дете од 2-5,99год – 1545мкд

1во Дете од 6-13,99год – 2657мкд

2ро Дете од 2-5,99год – 2657мкд

2ро Дете од 6-13,99год – 2657мкд

 

Трансфери:

Трасфер од Прилеп и Битола, Дреново – 15еур по лице

Велес – 10еур по лице

 

 

СПОРТ и РЕКРЕАЦИЈА:

Користење на внатрешен базен со џакузи,Сауна,Парна Бања,Фитнес Центар.

Детско катче, Wi-Fi низ целиот хотел.

 

УСЛУГИ, КОИ ДОПОЛНИТЕЛНО СЕ НАПЛАЌААТ:

Дополнителни Хотелски услуги кои не се наведени во програмата:

А-ла-карт ресторан, сите пијалоци на лоби бар

 

Масажите се наплатуваат по ценовникот истакнат на СПА Рецепција.