СОФИЈА -  НОВА ГОДИНА 2019

30.12.2018-01.01.2019

Хотелот e на локација која овозможува брз пристап до центарот на Софија, Музејот на национална историја, Бојанската црква која датира од 1259 год. и националниот парк Витоша. Во непосредна близина се наоѓа BULGARIA MALL. Хотелот располага со соби кои се модерно и стилски уредени и сите имаат поглед кон градот или кон планината Витоша. 


30.12.2018 (НЕДЕЛА) 

Поаѓање од Скопје во 06:00 часот пред Хотел Вип. Патување со попатни паузи. Пристигнување во Софија. Организиран разглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата…. Сместување во хотел. Можност за организирана предновогодишна забава . Ноќевање.

31.12.2018 (ПОНЕДЕЛНИК)

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки или организирана посета на IKEA и RING MALL. Дочек на Новата Година на плоштад или во некоја дискотека или механа (факултативно). Ноќевање.

01.01.2018 (ВТОРНИК)

Појадок. Организирана посета на PARADISE CENTER, или THE MALL, во зависност од работното време. Во 17:00 часот поаѓање за Македонија. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.


ЦЕНА 4960 денари ( 80 евра)

Аранжманот вклучува:

* превоз со туристички автобус

* 2 ноќевање со појадок во хотел FESTA 4* http://www.festahotels.com/bg/hotels/festasofia

* Разглед на градот со локален водич

* Организирана посета на Paradise centar, Ikea, Ring Mall

* придружник на патувањето


Аранжманот не вклучува:

* задолжително патничко осигурување 100 денари

* туристичка такса (2 еур, по лице се плаќа во агенција)

* Други неспомнати и лични трошоци.


За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници

За овој аранжман важат Општите Услови за Патување на Т.А. Скаут.