Хотел РИМСКА БАЊА – с. БАЊА  / цените се со важност до 28.02.2019

Цени на ДЕН за СОБА - полупансион

сместување

петок и сабота

недела-четврток

SGL  со балкон (еднокреветна соба)

1 ADL

56

51

SGL  без балкон (еднокреветна соба)

1 ADL

54

49

DBL со балкон (двокреветна соба)

2 ADL

92

82

2 ADL+CHD 4-12 г

112

100

3 ADL

122

110

DBL без балкон (двокреветна соба)

2 ADL

86

78

2 ADL+CHD 4-12 г

106

96

3 ADL

118

106

STUDIO со балкон (студио)

2 ADL

96

88

2 ADL+CHD 4-12 г

118

106

3 ADL

128

116

STUDIO без балкон (студио)

2 ADL

92

82

2 ADL+CHD 4-12 г

112

102

3 ADL

122

110

APP со балкон (апартман)

2 ADL

106

96

2 ADL+CHD 4-12 г

118

106

3 ADL

136

124

APP лукс без балкон (апартман)

4 ADL

164

148

4 ADL+CHD 4-12 г

178

160

Цените се во , се плаќа во денари, 1 = 62 денари
Легенда:  ADL–возрасен, CHD–дете,
Овие цени не важат за празници

 


Цените се на ДЕН за СОБА и вклучуваат:

 • Појадок;
 • Вечера ( без пијалоци)
 • Користење на термален СПА центар од 9:00 до 20:30 часот:
 • Два затворен базен со минерална вода со температура на водата + 31°C и + 35°C,
 • Џакузи, сауна, парна бања, турска бања, јапонска бања, мраз соба, фитнес, релаксација;
 • Користење на комбинирано спортско игралиште (тенис, одбојка, кошарка, фудбал);
 • WiFi низ хотелот;
 • Сеф за лаптоп во секоја соба;
 • Бебешко креветче во собата (одреден број);
 • Бебе столици во ресторанот (одреден број);
 • Необезбеден паркинг со видео надзор;
 • Транспорт до и од почетната лифт станица за време на скијачката сезона;
 • Туристичка такса и ДДВ

 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ, ИНФОРМАЦИИ !!!!!!!!!!

Деца до 4 години на дополнителен кревет се сместени бесплатно.
Деца до 12 години на редовно легло ја плаќаат цената за возрасни.
За деца до 12 години не следува бањарка.
Дополнителното легло е тросед или фотеља на развлекување.
Трет возрасен, сместување на дополнително легло
За периоди 28.12.2018-01.01.2018 и 24.12 и 25.12.2018 СТОП за продажба.
Превземање на соба е по 14:00 часот, напуштање на собата до 12:00 часот.
Порано сместување, ако има слободни соби, цена за то сместување од 08-14ч 50% од цената
Пред 08.00 часот цена за то сместување 100% (цена на ден).
Подоцна ослободување на собата од 12-18ч.  50% од цената за една ноќ.
По 18.00ч се наплаќа 100% како за цела ноќ.
Топки, тениски рекети и тениска машина - според ценовникот на хотелот. 

 

Цените се со важност 06.01-19.12.2019
15% попуст за резервации од 5 или повеќе ноќевања
10% попуст за резервации од 3 или 4 ноќевања

Цените се на ДЕН за 1 ЛИЦЕ - полупансион

Капацитет на собите

2 +0

2 + 1

2 + 2

2 + 2

период

денови

DBL COMFORT

DBL EXECUTIVE

ALPINE STUDIO

JUNIOR SUITE

06.01-23.03.2019

петок и сабота

70

75

82

95

недела-четврток

60

62

70

85

24.03-30.05.2019

петок и сабота

60

64

72

82

недела-четврток

50

52

60

72

31.05-27.06.2019

петок и сабота

64

70

76

90

недела-четврток

54

58

66

78

28.07-07.09.2019

петок и сабота

70

75

82

95

недела-четврток

60

62

70

85

8.09-28.11.2019

петок и сабота

60

64

72

82

недела-четврток

50

52

60

72

29.11-19.12.2019

 

петок и сабота

70

75

82

95

недела-четврток

60

62

70

85

Минимален престој за викенди е 2 ноќевања

Цените се во се плаќа во денари 1 = 62 денари

Важи за сите соби и периоди

Дете до 5,99 г. на редовно легло

Бесплатно

Дете до 5,99 г. на дополнително легло

Бесплатно

Дете до 6-11,99 г. на редовно легло

-25% од цената за лице во двокревтна соба

Дете до 6-11,99 г. на дополни.  легло

26 €

Дете до 6-11,99 г. на прво доп.легло

17 €

Возрасен/дете над 12 г.на прво доп.легло

34 €

Возрасен/дете над 12 г.на второ доп.легло

26 €

Еднокреветна соба

-20% од цената за DBL COMFORT


СПА центарот вклучува:
Внатрешни и надвoрешни базени, Биoсауна 65 C, Турски хамам, Иглo и фoнтана сo мраз,
Парна бања, Дождовна соба, Солена соба, Тепидариум, Финска сауна – 80 и 9 C, Лакониум

Во цената Е вклучено:
·  појадок и вечера – шведска маса,
· Користење на Спа центарот,
· Фитнес,
· Паркинг,
· Wi-Fi,
· Туристичка такса.